Ferie zimowe 2021: terminy dla wszystkich województw

Terminy ferii zimowych ustalane są jeszcze przed wakacjami. Sprawdź, kiedy wypada termin ferii w twoim województwie.

Ferie zimowe 2021: zimowa przerwa w nauce

Tradycyjnie kalendarz roku szkolnego planowany jest z dużym wyprzedzeniem. Dzięki temu zarówno rodzice, jak i ich pociechy mogą zaplanować okres wypoczynku. O ile, co do terminu wakacji nikt nie ma wątpliwości (zawsze przypadają ono w miesiącu lipcu i sierpniu), o tyle terminy ferii zimowych są ruchome. Zazwyczaj przypadają one na przełomie stycznia i lutego. Od wielu lat w naszym kraju praktykowane jest etapowe wysyłanie dzieci na zimową przerwę w nauce. Nie inaczej będzie w trakcie ferii zimowych 2021. Wszystkie województwa zostały podzielone na grupy, z których każda uda się na zasłużony odpoczynek w innym czasie. Ferie zimowe zgodnie z założeniem potrwają dwa tygodnie. 

Zobacz też: Ciekawe miejsca w Polsce - co zasługuje na naszą uwagę?

Kiedy ferie zimowe 2021: jak zaplanować zimowy wypoczynek?

Kiedy będą ferie zimowe 2021? Zaplanowane zostały na przełom stycznia i lutego 2021. W tym roku będą one jednak miały miejsce w szczególnych okolicznościach w związku z trwającą epidemią koronawirusa. Jak dotąd nic nie wskazuje na to, aby miała ona zacząć wygasać, stąd też trudno orzec czy w czasie ferii możliwe będą wyjazdy poza miejsce zamieszkania. Niemniej jednak w tym momencie nie ma żadnych oficjalnych informacji o tym, abyśmy mieli ponownie doświadczyć sytuacji jaka miała miejsce na wiosnę, kiedy poruszanie się po kraju było ograniczone do minimum. 

Ferie zimowe 2021. W których województwach warto je spędzić?

Ferie zimowe 2021 warto spędzić w naszym kraju. Ilość atrakcji dostępna we wszystkich województwach jest w stanie zadowolić zarówno rodziców podróżujących z dziećmi, jak i singli wybierających się na zimowy wypoczynek. Ferie to także dobry moment na wykorzystanie bonu turystycznego dla osób, które nie zdołały jeszcze tego zrobić w trakcie tegorocznych wakacji. Bonem można opłacić zarówno zimowiska dla dzieci, jak i pobyt w hotelu czy pensjonacie lub bilety wstępu do różnych atrakcyjnych miejsc. Obecnie baza obiektów honorujących bon turystyczny jest bardzo szeroka, tak więc bez problemów znajdziemy zakwaterowanie zarówno nad morzem, na Mazurach, jak i w górach

Zobacz wideo Wyjedź poza Zakopane. Przystań w Czorsztynie, panorama Czorsztyna i Niedzicy, Osada w Kluszkowcach

Ferie zimowe 2021: terminy ferii we wszystkich województwach

Na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej możemy znaleźć informację na temat planowanych terminów ferii zimowych we wszystkich województwach. Na stronie czytamy:

Na podstawie § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) oraz na podstawie § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603) Minister Edukacji Narodowej ogłosił terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w poszczególnych województwach w roku szkolnym 2020/2021.

Zobacz też: Zamki i pałace w Polsce - poznaj te najpiękniejsze

Więcej o: