Turyści w Tatrach wyrzucili śmieci do wiader na wodę dla koni. Wolontariuszka pokazała zdjęcia

Jedna z wolontariuszek Tatrzańskiego Parku Narodowego opublikowała na Facebooku zdjęcia śmieci, które zostały wyrzucone na drogę z wiader na wodę dla koni. Jak jednak odpadki w ogóle znalazły się w wiadrach? Zostawili je tam turyści, który pomylili wiadra z koszami.
Wczorajsze śmiecie w Dolinie. Uwaga! Warto zaglądać do wiader na wodę dla koni. Bo te śmiecie zostały wyrzucone właśnie z wiadra/nie przez nas/ kiedy to turyści niewłaściwie odczytali zastosowanie wiader. Tu panuje zasada: jeden śmieć zainicjuje, że miejsce zaraz zapełnia się kolejnymi

- napisała na Facebooku wolontariuszka TPN. Na zdjęciach widać rozrzucone śmieci, a wśród nich m.in. szklane i plastikowe butelki, kartony czy puszki.

Post wolontariuszki został udostępniony przez fanpage Aktualne warunki w górach. We wpisie przypomniano, że w Tatrach nie ma śmietników ze względu na zwierzęta, które odpadki mogłyby przyciągać. 

Również Tatrzański Park Narodowy w swoich komunikatach przypomina o braku koszy na śmieci. "Pozostawione śmieci stanowią zagrożenie dla zwierząt, które - skuszone zapachem - czasami je zjadają. Może to doprowadzić do choroby, a nawet śmierci dzikiego zwierzęcia" - wyjaśnia TPN w jednym z nich. I apeluje, aby wszystkie odpadki zabierać ze sobą i wyrzucić je dopiero w domu, hotelu lub pensjonacie.

Zobacz wideo Dach świata tonie w śmieciach. Zebrano 11 ton odpadów
Więcej o: