12 miast w Europie, dzięki którym podbijesz Instagrama. Nie zabrakło polskiego akcentu

Brytyjski serwis Mirror opublikował zestawienie 12 magicznych miast w Europie, które każdy powinien odwiedzić, gdy tylko będzie miał okazję. Wśród bajecznych propozycji, obok miast z Włoch, Portugalii czy Francji, znalazł się również Poznań.

Instagram uwielbia baśniowe miasteczka. Te, które dziennikarka serwisu Mirror wybrała do swojego zestawienia, w stu procentach wpisują się w tę definicję. Jej zdaniem zachwycają widokami, brukowanymi uliczkami i kolorowymi budynkami. Dodaje, że niektóre były nawet inspiracją dla twórców filmów animowanych Disneya. Przenieśmy się zatem do bajkowego świata 12 europejskich miast.

Poznań

Zacznijmy od Poznania, który co prawda trafił na ostatnie miejsce na liście, ale jest jej jedynym polskim przedstawicielem. Autorka zestawienia zachęca do spaceru po Starym Rynku, który pełen jest kolorowych kamienic. Chwali architekturę i atmosferę miejsca. Proponuje, by czas spędzić, wędrując po brukowanych uliczkach i zaglądając do sklepików, a wieczorem wrócić na drinka w jednym z barów.

embed

fot. VanderWolf Images / Shutterstock

Zobacz wideo Poznań - miasto docenione za granicą

Hallstatt (Austria)

Na samym szczycie zestawienia znalazło się z kolei austriackie Hallstatt. Prawdopodobnie przynajmniej raz w życiu widzieliście zdjęcie tego pięknie położonego nad brzegiem jeziora miasta. Wielu uważa, że to najpiękniejsze miasteczko w kraju. To podobno ono było inspiracją dla Disneya przy tworzeniu krainy Arendelle z "Krainy lodu". 

Niezwykły urok sprawił jednak, że Hallstatt przeżywa turystyczne oblężenie i nie radzi sobie z rosnącą popularnością. Na początku roku głośno było o zapowiedziach władz, które chciały wprowadzić rozwiązania mające ograniczyć liczbę turystów. Mieszkańcy skarżyli się, że wielu przyjezdnych nie potrafi się zachować i nie szanuje ich prywatności. Jeżeli więc wybierzcie się na zwiedzanie, pamiętajcie, aby robić to w taki sposób, by nie uprzykrzać życia mieszkańcom.

embed

fot. Mehrez.N / Shutterstock

Colmar (Francja)

Leży we wschodniej Francji nad rzeką Lauch. Zdaniem Mirror to kolejne miasteczko, które wygląda jak żywcem wyjęte z filmów animowanych Disneya. Gdy tam będziecie, koniecznie musicie napić się lampki wina i odwiedzić dzielnicę, która nazywana jest Małą Wenecją.

embed

fot. Izabela23 / Shutterstock

Positano (Włochy)

Pierwszą trójkę zamyka włoskie Positano na Wybrzeżu Amalfi. Charakterystyczne, piętrzące się na wzgórzu miasteczko przyciąga niesamowitym klimatem. Warto przysiąść w jednej z licznych restauracji i po prostu zachwycić się niepowtarzalnym widokiem. Świetne zdjęcia można zrobić z plaży, z której dobrze widać kolorowe budynki.

embed

fot. Ieoks / Shutterstock

Na pozostałych miejscach znalazły się:

  • Sintra (Portugalia),
  • Cinque Terre, na które składa się pięć miejscowości (Włochy),
  • Bled (Słowenia),
  • Sinaia (Rumunia),
  • Mont-Saint-Michel (Francja),
  • Rothenburg ob der Tauber (Niemcy),
  • Wioska Popeye'a (Popeye Village, Malta) - powstała jako plan filmowy dla produkcji "Popeye" z 1980 roku,
  • Reine (Norwegia).
Więcej o: