Wizz Air wprowadza nową opcję. Już nie trzeba wybierać konkretnych miejsc, jeśli chcecie siedzieć razem

Wizz Air wprowadza do swojej oferty nową usługę. Skierowana jest do osób, które chcą siedzieć obok siebie, a jednocześnie nie chcą wybierać konkretnych miejsc na pokładzie. Nowa opcja węgierskiej linii jest oczywiście dostępna za opłatą.

Siedzenie w zupełnie różnych częściach samolotu to zmora wielu pasażerów, którzy podróżują tanimi liniami. Nawet osoby z jednej rezerwacji muszą liczyć się z tym, że wylądują na miejscach oddalonych od siebie o kilka czy kilkanaście rzędów.

Wszystko po to, aby pasażerowie, którym zależy na siedzeniu obok siebie, zdecydowali się na wybór konkretnych miejsc, które im to zagwarantują. A to wiąże się z dodatkowymi kosztami, które wahają się od czterech do 50 euro.

Zobacz wideo Dlaczego ten bilet jest taki tani? Jak oszczędzają tanie linie

Wizz Air postanowił więc wprowadzić inną opcję, dzięki której pasażerowie będą mogli usiąść razem. Nazywa się "Miejsca obok siebie" i gwarantuje dokładnie to, co w nazwie. Z tą różnicą, że nie wybiera się konkretnych siedzeń. Opcja dostępna jest tylko w przypadku rezerwacji obejmujących dwie osoby dorosłe. Nadal jednak trzeba za nią zapłacić, więc raczej nie powiedzielibyśmy, że jest to kamień milowy w podróżowaniu tanimi liniami. Opłata za "Miejsca obok siebie" to 12 euro za odcinek, łącznie dla obojga dorosłych. Musi ją zapłacić każdy z pasażerów, którym zależy na siedzeniu razem. 

Nowa usługa Wizz Aira 'Miejsca obok siebie'Nowa usługa Wizz Aira 'Miejsca obok siebie' screen wizzair.com

Nową opcję można wykupić tylko, gdy robi się rezerwację z taryfą Basic. "Miejsca obok siebie" można wykupić zarówno podczas dokonywania rezerwacji, jak i dodać później do już istniejącej.

To, która opcja jest bardziej opłacalna (z wyborem konkretnych miejsc czy bez), zależy zatem od tego, na jaką cenę uda wam się trafić przy robieniu rezerwacji. Więcej szczegółów o nowej usłudze Wizz Aira przeczytacie tutaj.

Więcej o: