Kijów. Pasażerka otworzyła drzwi i wyszła na skrzydło samolotu. Trafiła na czarną listę

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, gdy samolot linii Ukraine International Airlines wylądował na lotnisku w Kijowie. Jedna z pasażerek postanowiła otworzyć drzwi awaryjne i wyjść na skrzydło. Kobieta nie umiała wytłumaczyć, co ją do tego skłoniło.

Jak informuje serwis Avianews.com, kobieta wracała razem z mężem i z dziećmi z wakacji w tureckiej Antalyi. Gdy samolot ukraińskich linii wylądował w Kijowie, pasażerka postanowiła otworzyć wyjście awaryjne i przejść się po skrzydle samolotu. Jej spacer widać na nagraniu, które serwis zamieścił na Twitterze.

Ukraiński przewoźnik zapewnia, że załoga szybko wezwała policję i służby porządkowe. Kobieta nie potrafiła wyjaśnić, dlaczego otworzyła drzwi i wyszła na skrzydło. UIA podkreśla, że pasażerka nie była ani pod wpływem alkoholu, ani środków odurzających.

Linia lotnicza poinformowała, że kobieta trafiła na czarną listę. Oznacza to, że nie będzie mogła podróżować samolotami Ukraine International Airlines na żadnej trasie obsługiwanej przez przewoźnika. Linia nie precyzuje, jak długo będzie trwał zakaz.

Zobacz wideo Robot bezpiecznie wylądował ogromnym boeingiem. Zajmie miejsce drugiego pilota
Więcej o: