Prywatna wyspa we Włoszech niedaleko Wenecji. Można ją wynająć przez Airbnb

Platformy rezerwacyjne pełne są prawdziwych perełek, choć często za wynajem takiego miejsca trzeba słono zapłacić. Są jednak wyjątki. Jednym z nich jest wyspa Valle Falconera niedaleko Wenecji, którą można w całości wynająć przez Airbnb.

Wyspa Valle Falconera znajduje się w lagunie niedaleko Wenecji i jest w całości do wynajęcia. Można na nią dotrzeć jedynie łodzią, która wypływa z pobliskiej miejscowości Cavallino-Treporti. Podróż zajmuje osiem minut, a transport trzeba wcześniej uzgodnić z gospodarzem.

Zobacz wideo Skuś się na włoskie wakacje [TRIP WE DWOJE]

Jeżeli zdecydujecie się spędzić urlop na wyspie, do waszej dyspozycji będzie wiejski dom, który może pomieścić aż 16 osób. Jest tam sześć prywatnych pokoi, kuchnia, trzy łazienki oraz przestronna jadalnia. Jego właścicielką jest Anna Sarzetto, a dom wcześniej należał do jej babci. Anna postanowiła przerobić go na miejsce, w którym będzie mogła przyjmować gości.

 

Biorąc pod uwagę, że jest to prywatna wyspa, na której będziecie mogli spędzić czas we własnym towarzystwie z dala od tłumów (co wiele osób ceni sobie szczególnie w trakcie trwającej pandemii), cena nie wydaje się wygórowana. Na Airbnb we wrześniu cena za noc dla dwóch osób to 395 zł, czyli ok. 198 zł od osoby. Do tego należy doliczyć opłatę serwisową w wysokości 69 zł.

W przypadku, gdy uda wam się uzbierać 16 osób, które mogłyby zająć cały dom, łączna cena wzrasta do 2854 zł za dzień, czyli ok. 178 zł od osoby.

Miejsce zbiera świetne recenzje, choć na razie nie ma ich jeszcze wiele (na Airbnb 42). Turyści chwalą gospodarzy za ich gościnność i łatwość w komunikacji, doceniają też uroki wyspy i domu dla gości. Część osób deklaruje, że chciałaby kiedyś wrócić na wyspę.

 
Więcej o: