Wizz Air zawiesza kilka tras z Polski. Na liście m.in. Barcelona

Z rozkładu Wizz Aira wynika, że już niedługo nie będziemy mogli polecieć z kilku polskich miast do Barcelony w Hiszpanii i Bari we Włoszech. Część tras wróci dopiero w przyszłym roku.

O tym, że Wizz Air zawiesza niektóre trasy z Polski, poinformował serwis Fly4Free, powołując się na zmiany w rozkładzie węgierskiej linii. Wynika z niego, że zawieszone zostaną rejsy z Gdańska i z Katowic do Barcelony (te informacje udało się serwisowi nieoficjalnie potwierdzić u przewoźnika) oraz z Wrocławia do Bari.

Zobacz wideo Tam umierają samoloty. Cmentarzysko w Arizonie

W przypadku pierwszego z wymienionych połączeń ostatni lot ma się odbyć 8 września 2020. Trasa wróci dopiero pod koniec marca 2021. Na krócej zostaną zawieszone rejsy między Katowicami a Barceloną - 11 września odbędzie się ostatni lot, ale kolejny, według systemu, już 26 października. Warto jednak pamiętać, że może się to zmienić, jeśli potwierdzi się to, co zawarto w projekcie rozporządzenia w sprawie zakazów w ruchu lotniczym, które ma wejść w życie 2 września. Hiszpania znajduje się bowiem na liście krajów objętych zakazem.

Kolejną trasą, która zostanie zawieszona, jest ta pomiędzy Wrocławiem a Bari. Ostatni lot odbędzie się 26 września 2020, a połączenie ma wrócić 30 marca 2021.

Warto również dodać, że w związku z decyzją Węgier o zamknięciu granic od 1 września, Wizz Air zawiesi aż 61 tras z Budapesztu. Jak informuje serwis rynek-lotniczy.pl, po 7 września węgierska linia będzie wykonywać połączenia do 12 miast, ale nie ma wśród nich Warszawy. Do stolicy Polski "landrynka" poleci tylko między 1 a 6 września.

Wkrótce nowe zakazy lotów

Już 2 września zacznie obowiązywać nowe rozporządzenie w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. W projekcie dokumentu na liście znajduje się wiele popularnych kierunków urlopowych, jak np. Hiszpania, Albania czy Malta. W związku z tym można się spodziewać, że linie lotnicze wkrótce zawieszą kolejne trasy.

Więcej o: