W Polsce powstanie nowoczesny aquapark. Rozpoczyna się budowa. Będzie m.in. plaża i kilka basenów

Nowy aquapark powstaje na Brochowie we Wrocławiu. Ma być gotowy wiosną 2022 roku. Będą tam nie tylko baseny sportowe i rekreacyjne, lecz także plaża, SPA oraz saunarium.

Za niespełna dwa lata w Polsce zostanie otwarty kolejny aquapark. Obiekt powstaje przy ulicy Polnej na wrocławskim Brochowie. Na oficjalnej stronie miasta poinformowano, że we wtorek (25 sierpnia) odbyło się oficjalne przekazanie terenu pod inwestycję. Jej zarządcą jest spółka Wrocławski Park Wodny SA. 

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk nie kryje zadowolenia z budowy aquaparku. Zaznacza, że będzie to obiekt "spójny z wrocławską racją stanu, kompletny i całoroczny". Z wypowiedzi włodarza miasta dowiadujemy się, że w aquaparku będzie nie tylko basen sportowy, rekreacyjny czy do nauki pływania, lecz także plaża wypoczynkowa, spa oraz saunarium. Na wizualizacjach można zobaczyć, jak będzie wyglądał nowy obiekt rozrywkowy.

 

Cztery baseny, sauny, spa

Budynek ma składać się z dwóch poziomów i być kompleksem sportowo-rekreacyjnym. W strefie rekreacyjnej będą: basen sportowy, basen do nauki pływania, basen z hydromasażem oraz zewnętrzny z wydzieloną częścią dla dzieci. Do tego niezbędna infrastruktura, czyli szatnie, łazienki i punkt gastronomiczny.

W części sportowo-wypoczynkowej umieszczone zostaną sauny (fińskie i parowa), pokoje do masażu oraz sala fitness. Dla gości aquaparku przygotowany zostanie parking, również ze stojakami dla rowerów oraz wyznaczonymi miejscami dla osób z niepełnosprawnościami. Wśród innych udogodnień prezydent miasta wymienił m.in. bezprogowe przejścia i drzwi oraz dźwigi pomocne w korzystaniu z aquaparku.

Ekologiczne rozwiązania. Zielona ściana oczyści powietrze

Ważną częścią projektu jest zieleń, którą zostanie obsadzony teren, a także ekologia. "Zamierzenie jest takie, by latem ulgę przynosiło nam nie tylko pluskanie się w wodzie, lecz także zieleń, która ma teren zdominować" - mówi prezydent Sutryk. Nowy aquapark ma być "niskoemisyjny i zasilany zieloną energią". Energia elektryczna będzie pozyskiwana za pomocą techniki solarnej. Na dachu zainstalowane zostaną hybrydowe panele słoneczne.

W budynku będzie też zbiornik na deszczówkę, którą później, po przefiltrowaniu, będzie można m.in. podlewać zieleń wokół. W projekcie jest też zielona ściana, która ma m.in. oczyszczać powietrze oraz obniżać temperaturę.

Szacuje się, że budowa aquaparku będzie kosztować 35 mln złotych.

Zobacz wideo W Polsce jest wiele ciekawych aquaparków. W jednym z nich powstała obrotowa zjeżdżalnia
Więcej o: