LOT zapowiedział nową trasę do Azji. Poleci tam już na początku września

Na oficjalnej stronie Polskich Linii Lotniczych LOT pojawiła się zapowiedź nowej trasy. Nasz narodowy przewoźnik już wkrótce uruchomi połączenie z chińskim miastem Tiencin. Pierwszy rejs zaplanowano na 2 września.

Już od 2 września pasażerowie z Polski będą mogli polecieć do Tiencin w Chinach. LOT poinformował, że połączenia będą odbywać się raz na dwa tygodnie. Wyloty z Warszawy zaplanowane zostały na środy na godz. 17.15, podróż ma trwać 9 godzin i 45 minut, a samolot wyląduje w Chinach o 9 czasu lokalnego. Z kolei powroty z Tiencin zaplanowane są na piątki na godz. 10.30. Podróż potrwa 11 godzin i 45 minut, w Polsce samolot wyląduje o 16.15. Rejsy ma obsługiwać Boeing 787 Dreamliner.

Zobacz wideo Czy Chiny wygrały z koronawirusem?

Wygląda więc na to, że zmiany zapowiadane w projekcie rozporządzenia w sprawie zakazów w ruchu lotniczym zostaną wprowadzone w życie. Z projektu opublikowanego kilka dni temu w Biuletynie Informacji Publicznej Rady Ministrów wynika, że już wkrótce polecimy do Chin - kraju nie ma bowiem na liście tych, które są objęte zakazem. Początkowo rozporządzenie z nową listą krajów miało zostać opublikowane w Dzienniku Ustaw 25 sierpnia i obowiązywać od 26 sierpnia do 8 września. Jednak w związku z tym, że na liście miały się znaleźć popularne wakacyjne kierunki, w których wciąż przebywa wielu Polaków, zdecydowano o przesunięciu publikacji wykazu z nowymi krajami na 1 września. 25 sierpnia opublikowano jedynie rozporządzenie o przedłużeniu obecnych obostrzeń do końca miesiąca. LOT do Tiencin poleci od 2 września, więc idealnie zmieści się w terminie. 

W komunikacie o nowej trasie LOT przypomina również, że "każdy pasażer podczas odprawy na lotnisku będzie miał obowiązek okazania dokumentu potwierdzającego negatywny wynik testu na COVID-19, wykonanego metodą RT-PCR (wymaz) w czasie nie dłuższym niż na 5 dni przed wylotem". Dodatkowo podróżni badani są także po wylądowaniu w Chinach.

Tiencin (Tianjin) to jedno z czterech miast wydzielonych Chin. Jest jednym z największych portów na świecie. Zamieszkuje je ok. 16 mln osób. Znajduje się niedaleko Pekinu (ok. 114 km). Serwis rynek-lotniczy.pl zauważa, że bliskość stolicy prawdopodobnie miała spory wpływ na wybór takiego kierunku. 

Więcej o: