Najlepsze atrakcje turystyczne 2020. Na liście znalazła się Polska

Rajd po pustynnych terenach wokół Dubaju, wyprawa kajakowa po Dubrowniku czy rejs pod wodospad Niagara. Popularny serwis Tripadvisor opublikował ranking najlepszych atrakcji turystycznych 2020 r. Na liście znalazła się także Polska.

Co roku portal Tripadvisor na podstawie ocen i recenzji użytkowników serwisu przedstawia najnowsze zestawienie najciekawszych atrakcji. Największą popularnością wśród czytelników portalu cieszy się safari pod Dubajem. I tym samym otwiera ranking. Na turystów czeka rajd po pustyni autem terenowym, przejażdżka na grzbiecie wielbłąda lub na quadzie, nauka surfingu po wydmach, podziwianie zachodu słońca, grill w tradycyjnym obozowisku i pokaz tańca brzucha. Za taką przygodę trzeba zapłacić 40 funtów (ok. 200 zł).

Na drugim miejscu znalazła się Toskania i kurs robienia pizzy i lodów w gospodarstwie agroturystycznym. A na trzecim pływanie łódką po kanałach Amsterdamu. Popularnością wśród turystów cieszy się także rejs pod wodospad Niagara, spacer po Berlinie, wycieczka po Giant Casueway w Irlandii czy zwiedzanie Statuy Wolności w Nowym Jorku.

W zestawieniu jest też polski akcent. Na 21. miejscu znalazła się całodzienna wycieczka z Krakowa do Auschwitz-Birkenau i Kopalni Soli "Wieliczka".

Zobacz wideo Mimo pandemii polskie miejscowości przeżywają oblężenie:

Ranking TripAdvisor 2020. 10 najlepszych atrakcji

1. Safari w okolicach Dubaju

2. Kurs robienia pizzy i lodów w Toskanii

3. Rejs łódką po kanałach w Amsterdamie

4. Piesza wycieczka po Berlinie

5. Wycieczka po Giant Casueway w Irlandii

6. Rejs po rzece w Chicago

7. Wyprawa w góry Atlas w Maroko

8. Zwiedzanie Statuy Wolności w Nowym Jorku

9. Wycieczka do Blue Mountains w Australii

10. Wyprawa kajakowa i nurkowanie w pobliżu Dubrownika

Pełne zestawienie 25 wybranych atrakcji turystycznych można odnaleźć na stronie TripAdvisor >>

Więcej o: