Na Islandii powstaje nowa laguna. "W jednym z najpiękniejszych miejsc nad oceanem"

Sky Lagoon, która powstaje na Islandii, ma szansę stać się turystycznym hitem. Będzie znajdować się nad Oceanem Atlantyckim, zaledwie kilkanaście minut drogi od Reykjaviku. Jej otwarcie zaplanowane zostało na wiosnę 2021 roku.

Islandia słynie z gorących źródeł, które są jedną z największych atrakcji wyspy. Wygląda na to, że od wiosny 2021 roku będzie można wygrzewać się w kolejnym geotermalnym basenie. W tym terminie zaplanowane zostało otwarcie Sky Lagoon - nowego miejsca, które powstaje zaledwie kilkanaście minut drogi od Reykjaviku.

"Cieszymy się, że możemy ujawnić plany stworzenia niezwykłej, geotermalnej laguny wzdłuż jednej z najpiękniejszych nadmorskich lokalizacji na Islandii" - powiedział Dagny Petursdottir, dyrektor generalny Sky Lagoon. Prace nad stworzeniem laguny prowadzi firma Pursuit.

 

Nowa atrakcja ma znajdować się w porcie Karsnes w Kópavogur. Laguna położona będzie na tle Oceanu Atlantyckiego. Petursdottir zapewnia, że będzie to miejsce relaksu i regeneracji, w którym turyści będą mogli podziwiać oszałamiające widoki. Główną częścią Sky Lagoon ma być tzw. infinity pool, czyli basen, w którym nie widać krawędzi. Dzięki temu, jak czytamy w opisie projektu, powstanie wizualny efekt, który sprawi wrażenie wtapiania się w krajobraz oceanu. Poza tym w lagunie mają znaleźć się jeszcze inne baseny i sauny. Częścią Sky Lagoon będą też bar oraz restauracja.

Projekt inspirowany jest islandzką kulturą, w której mocno zakorzenione jest spędzanie czasu i relaks w naturalnych wodach geotermalnych. Trzeba przyznać, że podziwianie zorzy polarnej czy zachodów słońca, będąc zanurzonym w gorących wodach laguny, musi być naprawdę fantastycznym uczuciem.

Zobacz wideo Na świecie jest mnóstwo oszałamiających basenów. Ten wystaje 150 metrów nad ruchliwą ulicą
Więcej o: