Tak mogą wyglądać fotele w samolotach? Bez stolików i systemu rozrywki pokładowej

Brytyjska firma PriestmanGoode zaprezentowała nowe modele foteli, które mogłyby być montowane w samolotach. Wśród najważniejszych zmian znalazły się: brak stolików, kieszeni oraz systemu rozrywki pokładowej.

PriestmanGoode to londyńskie studio, które zajmuje się m.in. projektowaniem innowacyjnych rozwiązań w samolotach. Na swojej stronie i w mediach społecznościowych firma zaprezentowała nowe modele foteli lotniczych, które mogłyby być montowane na pokładach.. Przy projektowaniu siedzeń została wzięta pod uwagę aktualna sytuacja związana z pandemią. Zastosowane rozwiązania mają zatem, jak przekonuje firma, uwzględniać bezpieczeństwo pasażerów i spełniać wymagania linii lotniczych.

Zobacz wideo Nie tylko londyńskie studio proponuje innowacyjne rozwiązania. Ten wynalazek sprawi, że w samolocie wyśpisz się jak w łóżku

Proponowane przez studio nowe modele foteli zostały przygotowane zarówno dla klasy biznes, jak i ekonomicznej. Na sporo zmian zdecydowano się szczególnie w tej drugiej.

Do najważniejszych na pewno trzeba zaliczyć brak systemu rozrywki pokładowej. W zamian za to pasażerowie będą mogli korzystać z własnych urządzeń lub je wypożyczyć. Sprzęt będzie można bezprzewodowo ładować na pokładzie dzięki odpowiedniej funkcjonalności w fotelach.

 

Ponadto projektanci proponują usunięcie stolików, które zamontowane są na oparciach siedzeń oraz kieszeni. Stoliki zostałyby zastąpione tackami, które można przypinać i odpinać, w przypadku kieszeni system wyglądałby podobnie. Takie rozwiązanie miałoby ułatwić czyszczenie i sprzątanie tych elementów.

 

Na co drugim rzędzie foteli montowane miałyby być przezroczyste osłony, które oddzielałyby od siebie pasażerów. Firma proponuje także, aby między fotelami nie było szczelin, dzięki czemu nie będzie się tam zbierał brud. Siedzenia pokryte byłyby takim materiałem, aby nie tworzyły się trudne do wyczyszczenia zagłębienia. Mechanizm odchylania odparcia w całości znajduje się w tkaninie siedziska, dzięki czemu również wtedy nie będą powstawały szczeliny.

 

W komentarzach pod postami z wizualizacjami siedzeń część osób przyznała, że proponowane rozwiązania wydają się rozsądne i innowacyjne. Niektórzy zwracali jednak uwagę, że siedzenia nie wyglądają na wygodne i że nie wyobrażają sobie, aby podróżować w nich np. podczas lotów długodystansowych, międzykontynentalnych. 

Więcej o: