Ryanair znów pozwala pasażerom zmienić lot bez dodatkowych opłat. Ale nie całkiem za darmo

Ryanair poinformował na swojej stronie, że wszyscy, którzy od 17 lipca dokonają rezerwacji na loty do końca września, będą mogli zmienić je bez dodatkowych opłat. Ma to zachęcić ludzi do podróżowania nawet w sytuacji, gdyby doszło do zmian i kolejnych obostrzeń.

Wcześniej zmiana możliwa była tylko dla lotów zaplanowanych do końca sierpnia. Teraz Ryanair wydłużył możliwość bezpłatnej zmiany rezerwacji również na loty do końca września. Z komunikatu irlandzkiej linii dowiadujemy się, że rezerwacje dokonane od 17 lipca można bez dodatkowych opłat zmieniać na podróże do 31 grudnia 2020 roku. 

"Aby zapewnić naszym klientom elastyczność i zaufanie, wydłużyliśmy rezygnację z opłaty za zmianę lotu o nowe rezerwacje dokonane na wrzesień. Klienci mogą teraz planować wakacje, wiedząc, że loty w lipcu, sierpniu i we wrześniu mogą zostać przeniesione bez opłaty za zmianę lotu w sytuacji, gdyby zmieniły się ich plany podróżnicze" - mówi cytowany w oświadczeniu Dara Brady, który jest dyrektorem marketingu irlandzkiego przewoźnika.

Jak jednak zauważa serwis Fly4Free, zmiana nie jest całkowicie darmowa. Ryanair oferuje bowiem rezygnację z opłaty administracyjnej. Trzeba jednak liczyć się z koniecznością dopłacenia różnicy w cenie między starym a nowym biletem, a jeśli nowy bilet będzie tańszy, linia nie zwróci pieniędzy. Z informacjami dotyczącymi zmiany lotu można zapoznać się na oficjalnej stronie Ryanaira.