Wizz Air poleci do Egiptu. Na razie z Włoch. Pierwsze loty zaplanowano na wrzesień

Wizz Air rozszerza swoją siatkę połączeń poza Europę. W systemie rezerwacyjnym przewoźnika pojawiła się trasa do Egiptu. Loty będą odbywać się z włoskiego lotniska Mediolan-Malpensa.

Niedawno serwis Fly4Free informował, że Wizz Air dostał z włoskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego zgodę na loty do Egiptu. Teraz, gdy wejdzie się w system rezerwacyjny przewoźnika i wybierze jako lotnisko wylotu port Mediolan-Malpensa, jest już do wyboru nowa trasa do Aleksandrii (Borg El Arab).

Z rozkładu wynika, że pierwszy lot z Włoch odbędzie się 17 września. Przy dacie umieszczona została granatowa żaróweczka, a niżej informacja, że na ten dzień zaplanowany został pierwszy rejs na nowej trasie. Rozkład pokazuje, że do Egiptu będzie można polecieć trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki oraz soboty.

Rozkład lotów do EgiptuRozkład lotów do Egiptu wizzair.com

Po wyborze konkretnego terminu widoczne są już ceny biletów. Przykładowo lot 17 września do Egiptu kosztuje 39,99 euro (ok. 180 zł), a powrotny 24 września 79,99 euro (ok. 356 zł). Przy połączeniach widnieje także informacja, że trasa oczekuje jeszcze na zatwierdzenie regulacyjne.

Ceny lotów do EgiptuCeny lotów do Egiptu wizzair.com

To kolejna trasa Wizz Aira do Afryki. Węgierski tani przewoźnik lata już do Marrakeszu w Maroku. Widać także, że Wizz Airowi zależy na docieraniu w coraz to nowsze miejsca, niekoniecznie w Europie. Niedawno linia ogłosiła, że rozpocznie loty do Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Więcej o: