Linie lotnicze nie przestają wprowadzać zmian w swoich rozkładach. Niedawno węgierska tania linia ogłosiła, że od 4 sierpnia uruchomi loty z Gdańska i z Katowic na Mykonos w Grecji. Połączenia będą realizowane dwa razy w tygodniu i mają być dostępne do 27 października, a potem wrócą w letnim rozkładzie w 2021 roku.
Teraz dowiadujemy się o kolejnej zmianie, ale związanej z zawieszeniem połączeń. Jak informuje serwis Fly4Free, powołując się na system rezerwacyjny Wizz Aira, z rozkładu zniknęły loty do Kutaisi z Gdańska, Katowic, Wrocławia, Krakowa i Poznania. Pierwsze dostępne terminy na tych trasach wyświetlają się dopiero w maju przyszłego roku. Póki co w systemie dostępne są bilety na rejsy do Kutaisi z Warszawy, ale na razie nie wiadomo, na jak długo - redaktorzy serwisu twierdzą, że dochodzą do nich sygnały, że także i ta trasa może zniknąć. Potwierdzają również, że węgierski przewoźnik zrezygnował z lotów z Warszawy do marokańskiego Marrakeszu.
Wygląda na to, że na zawieszenie kilku wakacyjnych tras zdecydował się także LOT. Serwis Pasażer.com podaje, że w systemie nie są dostępne już połączenia z Wrocławia do Rzymu Fiumicino oraz z Poznania i z Gdańska do Kawali. LOT-em będzie można dolecieć do tych miejsc, ale z przesiadką w Warszawie. Zmieni się też termin startu rejsów LOT-u z Warszawy do Ochrydy (Macedonia Północna) z lipca na 2 sierpnia.