Włoskie miasteczko chce przyciągnąć turystów. Oferuje im bezpłatne wakacje

Molise to region, o którym żartobliwie mówi się, że nie istnieje, ponieważ wiele osób nie ma o nim pojęcia i rzadko odwiedzają go turyści. Może się to jednak zmienić, bo jedna z miejscowości w regionie - San Giovanni in Galdo - oferuje turystom, również zagranicznym, bezpłatne wakacje. Zainteresowanie jest ogromne, zgłoszenia wysyłają także Polacy.

San Giovanni in Galdo to nieduża miejscowość w regionie Molise w prowincji Campobasso we Włoszech. Lokalne stowarzyszenie Amici del Morrutto we współpracy z władzami miasteczka postanowiło je wypromować, ożywić i zachęcić turystów do przyjazdu. Ruszyło więc z inicjatywą "Sprezentuj sobie Molise", w ramach której będzie można spędzić wakacje w tym miejscu za darmo.

Zobacz wideo Włochy na talerzu. Zrób sam pyszne spaghetti all norma

O akcji zrobiło się bardzo głośno na całym świecie. Włoskie media podają, że zgłoszenia przysyłają zainteresowani nie tylko z Włoch, lecz także z innych krajów, m.in. Polski, Francji, Irlandii czy Ukrainy. W ramach inicjatywy dostępnych będzie 40 tygodniowych pobytów w jednym z trzech niezamieszkanych domów udostępnionych przez właścicieli. Aby się zgłosić, należy wypełnić formularz ze swoimi danymi oraz napisać w nim, dlaczego chce się spędzić wakacje akurat w Molise i wysłać mailem. W akcji nie mogą brać udziału mieszkańcy Molise, osoby, które mają tam krewnych lub domy.

Pomysłodawcy inicjatywy przekonują, że żaden wkład finansowy nie jest wymagany. Goście będą mogli skupić się na odkrywaniu piękna regionu, jedzeniu i piciu wina. Akcja ma potrwać przez całe lato 2020. Ze szczegółami można zapoznać się na stronie morrutto.com.