Wizz Air przywrócił połączenia z Polski. Na liście 57 tras

Wizz Air 17 czerwca wznowił loty z i do Polski. Teraz udostępniona została pełna lista tras, na których przewoźnik poleci z naszego kraju. Wśród przywróconych połączeń znalazły się m.in. te z Francją, Hiszpanią czy Włochami.

Od 17 czerwca znów mogą być wykonywane loty międzynarodowe z Polski i do Polski, choć jeszcze nie ze wszystkimi krajami. Ograniczenia dotyczą m.in. Portugalii, Szwecji czy Wielkiej Brytanii. Już w pierwszym dniu odmrożenia ruchu lotniczego połączenia z naszego kraju wznowił Wizz Air. 

Zobacz wideo Dlaczego samoloty się spóźniają?

Węgierski przewoźnik udostępnił pełną listę tras, na których poleci w najbliższym czasie. W zestawieniu znalazły się połączenia z Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Poznania, Olsztyna, Szczecina, Warszawy oraz Wrocławia. Z Wizz Airem będzie można polecieć m.in. do wielu miejsc, które cieszą się dużą popularnością w czasie wakacji, jak np. Hiszpania, Włochy czy Bułgaria. Jest też sporo kierunków, które dobrze sprawdzą się jako tzw. city break, np. Oslo, Budapeszt czy Bruksela.

Poniżej pełna lista 57 tras:

  • Gdańsk: Alesund, Bergen, Bodo, Paryż Beauvais, Dortmund, Eindhoven, Rejkiawik, Kristiansand, Oslo Gardenmoen, Stavanger, Turku, Tromso, Trondheim, Oslo Torp
  • Katowice: Burgas, Kolonia, Katania, Dortmund, Eindhoven, Rejkiawik, Palma de Mallorca, Split, Stavanger, Teneryfa, Oslo Torp
  • Kraków: Billund, Eindhoven, Rzym Fiumicino, Rejkiawik, Oslo, Turku
  • Lublin: Eindhoven
  • Poznań: Paryż Beauvais, Eindhoven
  • Olsztyn Mazury: Dortmund
  • Szczecin: Stavanger
  • Warszawa: Alicante, Barcelona, Bergen, Bergamo, Burgas, Bazylea Miluza, Budapeszt, Bruksela Charleroi, Eindhoven, Rzym Fiumicino, Rejkiawik, Madryt, Split, Teneryfa, Turku, Oslo Torp, Wiedeń
  • Wrocław: Eindhoven, Rejkiawik, Oslo Torp

Wizz Air wdrożył również nowe zasady, które mają zminimalizować ryzyko zakażenia się koronawirusem. Zarówno pasażerowie, jak i załoga zobowiązani są nosić maseczki ochronne. Ponadto pasażerom będą rozdawane chusteczki dezynfekujące.

Linia zachęca do tego, aby wszelkich płatności związanych z odprawą dokonywać online. Zaleca się także, aby za usługi na pokładzie płacić zbliżeniowo. Nie będzie też magazynów pokładowych.

Więcej o: