Powstał najdłuższy na świecie most wiszący dla pieszych. Ma przyciągnąć turystów do Portugalii

Zakończyła się budowa mostu 516 Arouca w Portugalii. Na oficjalnym fanpage'u atrakcji promowany jest jako najdłuższy na świecie wiszący most dla pieszych. Ma 516 metrów długości i zawieszony został na wysokości 175 metrów.

Most powstał w północnej Portugalii na szlaku turystycznym Passadiços do Paiva w gminie Arouca. Zawieszony jest nad rzeką Paiva. Ma 516 metrów długości (choć początkowo miał mieć 480) oraz 1,20 m szerokości. Jego budowa trwała dwa lata.

Przeprawa będzie dostępna tylko dla pieszych. Gdy już zostanie oficjalnie otwarta, będzie można po niej spacerować z uwzględnieniem reżimu sanitarnego. Wszyscy będą musieli zakrywać usta oraz nos. Przed wejściem na most trzeba będzie też zdezynfekować ręce. Spacerowiczom ma być także sprawdzana temperatura. Dziennie po moście będzie mogło przespacerować się 800 osób. Na razie nie jest znana dokładna data otwarcia, ale portugalski serwis haengenharia.pt podaje, że prawdopodobnie stanie się to jeszcze w czerwcu.

 

Konstrukcja mostu pozwala na swobodne podziwianie krajobrazów. Gdy atrakcja była jeszcze w trakcie budowy, lokalne media podawały, że gmina nazywa most "przerażająco pięknym". Burmistrzyni miasta Arouca Margarida Belem mówiła wówczas, że jest to niezbędna infrastruktura, która wzmocni atrakcyjność turystyczną regionu. Na swoim Instagramie relacjonowała postępu z budowy mostu.

 
 
Więcej o: