Otwarcie granic Polski. Premier podał datę. Wiadomo też, kiedy zostaną wznowione loty

W środę 10 czerwca premier poinformował, że od 13 czerwca granice Polski będą otwarte dla obywateli krajów Unii Europejskiej. Z kolei od 16 czerwca znów będą odbywać się loty międzynarodowe, choć na razie tylko wewnątrz wspólnoty.

Decyzja o otwarciu granic Polski była tą długo wyczekiwaną. W środę 10 czerwca Mateusz Morawiecki podał daty, na które czekało wielu turystów. 

Otwarcie granic Polski. Znamy terminy

Premier ogłosił, że od 13 czerwca granice naszego kraju znów będą otwarte, choć póki co tylko dla obywateli państw unijnych. Podobnie będzie z lotami międzynarodowymi. Zostaną wznowione 16 czerwca, ale na razie jedynie wewnątrz Unii Europejskiej.

Ograniczamy decyzję dotyczące granic na razie do państw UE. Potrzebne są jak najszybciej kontakty z krajami Unii Europejskiej, żeby powróciły do poprzedniego stanu

- mówił Morawiecki.

Rzecznik prasowy rządu Piotr Müller w rozmowie z Onetem powiedział, że zarówno Polacy, jak i obcokrajowcy przyjeżdżający do kraju nie będą musieli odbywać obowiązkowej kwarantanny. Ponadto, jak podaje Onet, służby graniczne, które będą obecne na granicach, mają prowadzić wyrywkowe kontrole.

Zewnętrzne granice Unii Europejskiej wciąż są zamknięte.

Zobacz wideo Kontrole na granicach. Ruch graniczny został ograniczony
Więcej o: