Wizz Air rezygnuje z czterech tras z Polski. Są takie, które jeszcze nie zdążyły wystartować

Międzynarodowe loty z Polski jeszcze nie zostały wznowione, a Wizz Air już zdecydował o usunięciu z rozkładu kilku tras. To połączenia do Wiednia, Werony, Bolonii, a także Dubaju.

Jak informuje serwis Fly4Free, powołując się na system rezerwacyjny Wizz Aira, węgierski przewoźnik zrezygnował z połączenia między Gdańskiem a Wiedniem, które miało wrócić do rozkładu na początku lipca.

Wygląda również na to, że pasażerowie podróżujący z Krakowa nie będą mieli możliwości polecieć do dwóch włoskich miast - Werony oraz Bolonii. Te trasy również zniknęły z systemu. Były to nowe połączenia, które miały ruszyć w sierpniu.

Zobacz wideo Dlaczego ten bilet jest taki tani? Jak oszczędzają tanie linie lotnicze

Wiele wskazuje na to, że Wizz Air przestanie też latać z Katowic do Dubaju. Niedawno węgierska linia ogłosiła, że od połowy września uruchomi połączenie między Katowicami a Abu Zabi. Oznaczałoby to, że Wizz Air będzie latał z polskiego lotniska do dwóch miast w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Fly4Free zauważa jednak, że gdy w systemie rezerwacyjnym wybierze się lot do Dubaju (w rozkładzie dostępny od 15 września), pojawia się informacja o lądowaniu w Abu Zabi.

Lot do Dubaju z KatowicLot do Dubaju z Katowic wizzair.com

Serwis dowiedział się także, że na tym cięcia w siatce połączeń Wizz Aira się nie skończą. Na razie jednak nie są znane dalsze kroki linii. Skontaktowaliśmy się z przedstawicielami przewoźnika, aby potwierdzić te informacje.

Więcej o: