Wizz Air ogłosił nowy letni kierunek z Polski. Bilety już można rezerwować

Wizz Air poinformował, że do swojego letniego rozkładu dodaje połączenie z Wrocławia do Larnaki na Cyprze. Pierwszy lot odbędzie się 10 lipca. Na wszystkich rejsach będą obowiązywały specjalne zasady bezpieczeństwa.

Nowe połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu: w każdy poniedziałek i piątek. Od 28 maja w systemie rezerwacyjnym przewoźnika są już dostępne bilety na ten kierunek. 

- To bardzo dobre wiadomości. Z wielką przyjemnością informujemy pasażerów o pierwszym nowym kierunku w tym sezonie - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Cypr od zawsze był chętnie odwiedzany. Do tego jego władze zapowiedziały wprowadzenie dla turystów dodatkowych zachęt, które mają przekonać do lotów na Cypr w najbliższym czasie - podkreśla.

Przypominamy, że Cypr pierwszych turystów przyjmie 9 czerwca. Na liście krajów, z których turyści już w pierwszym podanym terminie będą mogli odwiedzić wyspę, jest także Polska. Nie dla wszystkich jednak warunki są takie same. Więcej o tym dowiesz się z naszego tekstu: 

Wrocławskie lotnisko przygotowuje się do wznowienia połączeń, które zostały zawieszone z powodu epidemii. Początkowo będą to tylko loty krajowe do Warszawy, a od 1 czerwca dwa razy dziennie obsługuje je LOT. - Mamy nadzieję, że już wkrótce przywrócone zostaną pasażerskie loty międzynarodowe, a wraz z tą decyzją przewoźnicy ogłoszą od kiedy i jakie połączenia wznawiają. Na pewno będziemy informować o tym pasażerów na bieżąco - mówi Dariusz Kuś.

Zobacz wideo Wakacje 2020. Dokąd będziemy mogli wyjechać?

Nowe zasady bezpieczeństwa

Wrocławskie lotnisko poinformowało też o nowych procedurach bezpieczeństwa związanych z COVID-19. Porty i linie lotnicze dostosowują się do nowych regulacji Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Do terminalu Portu Lotniczego Wrocław będą mogły wejść tylko osoby z ważnymi dokumentami podróży (karta pokładowa, bilet lotniczy) lub osoby korzystające z biur linii lotniczych czy wypożyczalni samochodów. Z osobą towarzyszącą będzie mógł wejść jedynie pasażer, który wymaga opieki (np. osoba z niepełnosprawnością).

Ponadto w terminalu zakrywanie ust i nosa będzie obowiązkowe. W sytuacji, gdy ktoś nie będzie miał maseczki, będzie możliwość kupienia jej przy wejściu na lotnisko.

Pasażerowie będą też mieli mierzoną temperaturę ciała przed wejściem do terminalu. Ma być to robione metodą bezdotykową przy użyciu termowizji oraz bezdotykowych termometrów. Jeżeli u kogoś wystąpią objawy choroby COVID-19, taka osoba, zgodnie z nowymi przepisami, nie zostanie wpuszczona do terminalu, więc nie będzie też mogła wejść na pokład samolotu.

Wśród nowych zasad znalazło się także utrzymywanie odpowiedniego dystansu społecznego, tj. co najmniej półtora metra. Obowiązuje to w miejscach oczekiwania na odprawę biletowo-bagażową, kontroli bezpieczeństwa oraz boardingu. Zachowanie dystansu oraz dezynfekcja rąk będą obowiązywały również w sklepach lotniskowych, barach i restauracjach. Punkty z płynami do dezynfekcji mają być ustawione w widocznych miejscach, m.in. przy wejściu do terminalu, przy toaletach, w hali przylotów oraz po kontroli bezpieczeństwa.

- Aby każdy mógł czuć się u nas bezpiecznie, będziemy wymagać od pasażerów dostosowania się do powyższych zasad i zrobimy wszystko, by zapewnić najwyższe standardy - zaznacza Dariusz Kuś.

Więcej o: