Bułgaria znosi kwarantannę dla większości krajów Unii Europejskiej. Polska też jest w tym gronie

Władze Bułgarii poinformowały, że od 1 czerwca znoszą obowiązkową kwarantannę dla podróżnych z większości krajów Unii Europejskiej. Skorzystają na tym także Polacy. Wciąż jest jednak kilka państw, które będą musiały przestrzegać tego ograniczenia.

O zniesieniu obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny poinformował główny inspektor sanitarny Bułgarii Angeł Kunczew. Od 1 czerwca obywatele większości krajów Unii Europejskiej, którzy przyjeżdżają do Bułgarii, nie będą musieli jej przechodzić. Podobnie będzie w przypadku Serbii oraz Macedonii Północnej, które nie są w UE.

Zobacz wideo Czy zagraniczne wakacje będą w tym roku możliwe?

Kunczew dodał, że ograniczenie nadal będzie obowiązywało te państwa, w których odsetek zachorowań wciąż jest wysoki. Na liście znalazły się: Szwecja, Belgia, Irlandia, Portugalia, Hiszpania, Włochy, Malta, a także Wielka Brytania. Polski nie ma w tym gronie, co oznacza, że po przyjeździe do Bułgarii nie będziemy musieli odbywać kwarantanny.

Do tej pory w Bułgarii odnotowano 2519 przypadków zachorowań na COVID-19. Zmarło 140 osób, a 1090 udało się wyleczyć. Liczba aktywnych przypadków w kraju systematycznie spada, stąd decyzja władz o stopniowym luzowaniu obostrzeń. Otwierane są pierwsze hotele, a także restauracje, kawiarnie i kina.

Więcej o: