Lufthansa z początkiem czerwca wraca do lotów z Polski. Będzie 17 cotygodniowych połączeń

Lufthansa ogłosiła, że wraz z początkiem czerwca wznawia loty z Krakowa i Warszawy do Frankfurtu. Tym samym pasażerowie będą mieli do dyspozycji 17 cotygodniowych połączeń z Polski, które będą częścią nowej, czerwcowej siatki przewoźnika. Bilety już można rezerwować.

Lufthansa planuje od czerwca znacznie rozszerzać siatkę swoich rejsów (obecnie obowiązuje rozkład lotów repatriacyjnych, który zakończy się 31 maja). W planach jest uruchomienie połączeń z wakacyjnymi kierunkami, a także międzykontynentalnych. Niemiecki przewoźnik chce, aby do końca czerwca rozkład lotów rozrósł się do 1800 cotygodniowych połączeń do 130 miast na całym świecie.

Zobacz wideo Czy zagraniczne wakacje będą w tym roku możliwe?

Jednymi z pierwszych wznowionych tras będą te w Europie, w tym m.in. z Warszawy i Krakowa. Lufthansa poleci z Frankfurtu do: Warszawy, Hanoweru, na Majorkę, do Sofii, Pragi, Billund, Nicei, Manchesteru, Budapesztu, Rygi, Krakowa, Bukaresztu, Dublina oraz Kijowa. Z Monachium pasażerowie mogą udać się w podróż do Münster/Osnabrück, Sylt, Rostocku, Wiednia, Zurychu, Brukseli oraz Palmy na Majorce.

Między 1 a 14 czerwca samoloty Lufthansy będą latały z Warszawy do Frankfurtu 12 razy w tygodniu, a z Krakowa pięć razy w tygodniu. Bilety można już kupować na stronach przewoźników.

Ludzie chcą i mogą wrócić do podróżowania, zarówno w celach rekreacyjnych, jak i zawodowych. Dlatego w nadchodzących miesiącach będziemy stopniowo zwiększać zakres oferowanych przez nas usług, ponownie łącząc Europę ze sobą i z pozostałą częścią świata

- powiedział Harry Hohmeister, Członek Zarządu Deutsche Lufthansa AG.

Loty wrócą w czerwcu, trzeba pamiętać o maskach

W komunikacie Lufthansa poinformowała także o planach innych linii lotniczych należących do grupy. Austrian Airlines zdecydowało o przedłużeniu zawieszenia wykonywania operacji lotniczych o kolejny tydzień, od 31 maja do 7 czerwca. Z kolei Brussels Airlines planuje wznowić loty w ramach ograniczonej siatki połączeń od 15 czerwca.

SWISS chce uruchomić połączenia w rejon Morza Śródziemnego, a także dodać do oferty największe miasta europejskie, np. Paryż czy Brukselę. Ponadto w czerwcu planowane jest uruchomienie nowych rejsów długodystansowych, m.in. z Zurychu do Nowego Jorku, Bangkoku czy Tokio.

Eurowings już rozpoczyna uruchamianie lotów w ramach podstawowej oferty z niemieckich lotnisk w Dusseldorfie, Kolonii/Bonn, Hamburgu oraz Stuttgarcie. Będą to głównie połączenia z rejonem Morza Śródziemnego, m.in. z Grecją czy Chorwacją. Planowane jest też wznowienie rejsów z Niemiec na Majorkę.

W związku z pandemią wprowadzone zostały też nowe zasady bezpieczeństwa. Pasażerowie muszą zakrywać nos i usta w trakcie lotu. Ponadto mogą spodziewać się dodatkowych obostrzeń związanych z troską o bezpieczeństwo i higienę, na przykład dłuższego czasu oczekiwania do punktów kontroli na lotnisku. Do odwołania ograniczone zostały również usługi cateringowe na pokładzie.

Komentarze (18)
Lufthansa z początkiem czerwca wraca do lotów z Polski. Będzie 17 cotygodniowych połączeń
Zaloguj się
 • za_miske_ryzu

  Oceniono 9 razy 5

  A to ciekawe, bo granice (zwłaszcza ta z Niemcami) do 12 czerwca ma pozostać zamknięta. Czyżby Lufthansa chciała jedynie wywozić pasażerów z Polski?

 • polak66maly

  Oceniono 1 raz 1

  a po przylocie do Polski dwa tygodnie kwarantanny?

 • stokrotka27

  Oceniono 1 raz -1

  Lufthansa chyba zapomniała o zwrotach za bilety. Na infolinii nikt nic nadal nie wie. Dopóki nie otrzymam pieniędzy za odwołane loty, nie wejdę do samolotów tej firmy. To po prostu skandal, tak poważna bogata firma i nie potrafi zachować się honorowo. Wstyd!

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 4 razy -2

  Czyli exodus czas zacząć. Jak kretyni z PO nie są zainteresowani obroną demokracji przed dyktaturą Kaczyńskiego, wolą się bawić w gierki personalne, to Kaczyński dokończy swój pełzający zamach stanu.

  A z dyktatury kto może ten ucieka.

 • k1harper

  Oceniono 5 razy -3

  niech zgniją gestapo lines

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX