Lufthansa z początkiem czerwca wraca do lotów z Polski. Będzie 17 cotygodniowych połączeń

Lufthansa ogłosiła, że wraz z początkiem czerwca wznawia loty z Krakowa i Warszawy do Frankfurtu. Tym samym pasażerowie będą mieli do dyspozycji 17 cotygodniowych połączeń z Polski, które będą częścią nowej, czerwcowej siatki przewoźnika. Bilety już można rezerwować.

Lufthansa planuje od czerwca znacznie rozszerzać siatkę swoich rejsów (obecnie obowiązuje rozkład lotów repatriacyjnych, który zakończy się 31 maja). W planach jest uruchomienie połączeń z wakacyjnymi kierunkami, a także międzykontynentalnych. Niemiecki przewoźnik chce, aby do końca czerwca rozkład lotów rozrósł się do 1800 cotygodniowych połączeń do 130 miast na całym świecie.

Zobacz wideo Czy zagraniczne wakacje będą w tym roku możliwe?

Jednymi z pierwszych wznowionych tras będą te w Europie, w tym m.in. z Warszawy i Krakowa. Lufthansa poleci z Frankfurtu do: Warszawy, Hanoweru, na Majorkę, do Sofii, Pragi, Billund, Nicei, Manchesteru, Budapesztu, Rygi, Krakowa, Bukaresztu, Dublina oraz Kijowa. Z Monachium pasażerowie mogą udać się w podróż do Münster/Osnabrück, Sylt, Rostocku, Wiednia, Zurychu, Brukseli oraz Palmy na Majorce.

Między 1 a 14 czerwca samoloty Lufthansy będą latały z Warszawy do Frankfurtu 12 razy w tygodniu, a z Krakowa pięć razy w tygodniu. Bilety można już kupować na stronach przewoźników.

Ludzie chcą i mogą wrócić do podróżowania, zarówno w celach rekreacyjnych, jak i zawodowych. Dlatego w nadchodzących miesiącach będziemy stopniowo zwiększać zakres oferowanych przez nas usług, ponownie łącząc Europę ze sobą i z pozostałą częścią świata

- powiedział Harry Hohmeister, Członek Zarządu Deutsche Lufthansa AG.

Loty wrócą w czerwcu, trzeba pamiętać o maskach

W komunikacie Lufthansa poinformowała także o planach innych linii lotniczych należących do grupy. Austrian Airlines zdecydowało o przedłużeniu zawieszenia wykonywania operacji lotniczych o kolejny tydzień, od 31 maja do 7 czerwca. Z kolei Brussels Airlines planuje wznowić loty w ramach ograniczonej siatki połączeń od 15 czerwca.

SWISS chce uruchomić połączenia w rejon Morza Śródziemnego, a także dodać do oferty największe miasta europejskie, np. Paryż czy Brukselę. Ponadto w czerwcu planowane jest uruchomienie nowych rejsów długodystansowych, m.in. z Zurychu do Nowego Jorku, Bangkoku czy Tokio.

Eurowings już rozpoczyna uruchamianie lotów w ramach podstawowej oferty z niemieckich lotnisk w Dusseldorfie, Kolonii/Bonn, Hamburgu oraz Stuttgarcie. Będą to głównie połączenia z rejonem Morza Śródziemnego, m.in. z Grecją czy Chorwacją. Planowane jest też wznowienie rejsów z Niemiec na Majorkę.

W związku z pandemią wprowadzone zostały też nowe zasady bezpieczeństwa. Pasażerowie muszą zakrywać nos i usta w trakcie lotu. Ponadto mogą spodziewać się dodatkowych obostrzeń związanych z troską o bezpieczeństwo i higienę, na przykład dłuższego czasu oczekiwania do punktów kontroli na lotnisku. Do odwołania ograniczone zostały również usługi cateringowe na pokładzie.

Więcej o: