Znamy najlepsze lotniska na świecie. Zwycięzca mógł być tylko jeden. Lotnisko Chopina awansowało

Skytrax opublikował coroczny ranking najlepszych lotnisk świata World Airport Awards, który powstaje na podstawie ankiety wypełnianej przez podróżnych. Liderem zestawienia po raz kolejny zostało bezkonkurencyjnie lotnisko Changi w Singapurze.

Lotnisko Changi od lat uważane jest za najlepsze na świecie. W rankingu Skytrax zwyciężyło po raz ósmy z rzędu. Nic dziwnego. Na żadnym innym lotnisku nie ma tylu atrakcji dla pasażerów. W poszczególnych terminalach architekci zaprojektowali ogrody kaktusów, lilii wodnych, słoneczników, orchidei oraz tzw. zaczarowany ogród.

Zobacz wideo Każdy samolot, którym latasz, jest dziurawy. Dlaczego tak jest?

Pasażerowie mogą korzystać ze zjeżdżalni, obejrzeć film w kinie, a nawet zrelaksować się przy basenie z jacuzzi. W 2019 roku przy lotnisku został otwarty nowy budynek, który jeszcze bardziej zwiększa atrakcyjność Changi. "Jewel", czyli "Klejnot", bo tak nazywa się nowa konstrukcja, ma 10 poziomów - pięć pod ziemią i pięć nad. To nie tylko centrum handlowe pełne sklepów i restauracji. Pasażerowie mogą spędzać czas w otoczeniu tropikalnego lasu, zaś sercem obiektu jest ogromny, 40-metrowy wodospad, który zajmuje siedem pięter. W budynku działa także hotel, są stanowiska do wcześniejszej odprawy, a także przechowalnia bagażu.

Drugie miejsce w rankingu World Airport Awards również pozostało bez zmian - znalazło się na nim lotnisko Haneda w Tokio. Trzecie miejsce przypadło tym razem portowi lotniczemu Hamad niedaleko stolicy Kataru, Dohy. Z pierwszej trójki wypadło lotnisko Seul-Inczon.

Warszawskie lotnisko Chopina zanotowało nieznaczny awans. Stołeczny port znalazł się na 88 miejscu, podczas gdy rok temu był 91. Z kolei w kategorii lotnisk, które obsługują od 10 do 20 milionów pasażerów, lotnisko Chopina zajęło 8 miejsce na 10.

Komentarze (77)
Znamy najlepsze lotniska na świecie. Zwycięzca mógł być tylko jeden. Lotnisko Chopina awansowało
Zaloguj się
 • crizs

  Oceniono 34 razy 30

  najlepsze lotniska są w polszcze, najlepsze ceny wody mineralnej, najwyższy poziom poziomu.. wszystko w polszcze jest najlepsze..

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 20 razy 18

  Granice zamknięte (bo PiS boi się masowej ucieczki lekarzy), LOT czeka likwidacja, a wy wyjeżdżacie z takim rankingami.

  Nie będzie żadnych lotniska Polsce, wszystkie zostaną zlikwidowane, przy zamkniętych granicach nie mają racji bytu. Zostanie jedynie lotnisko Baranów w budowie, żeby Horała miał co budować.

 • pollion1

  Oceniono 13 razy 9

  tak durnego lotniska jak Okęcie to nawet w Kenii nie widziałem przylatujesz z innej strefy niż Schengen i dymasz kilometry do góry po co ano aby trafić z powrotem w to samo miejsce i zjechać lub zbiec po bagaż dla mnie to lotnisko jest jakby w budowie .kolejny kwiatek wodę zabierają przed wejściem na halę główna gdzie siedzisz i warujesz na spóźniony z reguły LOT natomiast na Chengi płyny zostawiasz przed wejściem do samolotu (woda jest w takiej samej cenie jak na mieście do tego są źródełka i darmowe prysznice i nikt nie pachnie koniem .

 • fuqu

  Oceniono 15 razy 9

  Parę razy tam byłem.
  Faktycznie najbardziej przyjazne dla ludzi lotnisko jakie znam.
  Na mnie największe wrażenie zrobiło akwarium, było gigantyczne,
  umieszczone pod sufitem i biegło dookoła jak by wielgachnego słupa o średnicy
  jakichś 30-40 metrów, nawet rekiny w nim były, wcale nie małe rekiny.

  Nawet palarnie dla palących to były takie małe jak by parki bez dachu.

  Generalnie należy im się to pierwsze miejsce, moje ulubione lotnisko.

 • Janusz Waszczykowski

  Oceniono 9 razy 5

  The Jewel w Singapurze łatwo przegapić, bo LOT i kilka linii z Europy latają na inny terminal. A nawet jak się trafi na właściwy terminal, to the Jewel jest trochę z boku. Ludzie którzy piszą, że dupy nie urywa, chyba jednak to przegapili. Bo ja byłem i dupę mi urwało.

 • aaron_brown

  Oceniono 5 razy 5

  alez sie tu kuzwa znawcow lotnisk i latania nazbieralo,koszmar jakis !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX