Znamy najlepsze lotniska na świecie. Zwycięzca mógł być tylko jeden. Lotnisko Chopina awansowało

Skytrax opublikował coroczny ranking najlepszych lotnisk świata World Airport Awards, który powstaje na podstawie ankiety wypełnianej przez podróżnych. Liderem zestawienia po raz kolejny zostało bezkonkurencyjnie lotnisko Changi w Singapurze.

Lotnisko Changi od lat uważane jest za najlepsze na świecie. W rankingu Skytrax zwyciężyło po raz ósmy z rzędu. Nic dziwnego. Na żadnym innym lotnisku nie ma tylu atrakcji dla pasażerów. W poszczególnych terminalach architekci zaprojektowali ogrody kaktusów, lilii wodnych, słoneczników, orchidei oraz tzw. zaczarowany ogród.

Zobacz wideo Każdy samolot, którym latasz, jest dziurawy. Dlaczego tak jest?

Pasażerowie mogą korzystać ze zjeżdżalni, obejrzeć film w kinie, a nawet zrelaksować się przy basenie z jacuzzi. W 2019 roku przy lotnisku został otwarty nowy budynek, który jeszcze bardziej zwiększa atrakcyjność Changi. "Jewel", czyli "Klejnot", bo tak nazywa się nowa konstrukcja, ma 10 poziomów - pięć pod ziemią i pięć nad. To nie tylko centrum handlowe pełne sklepów i restauracji. Pasażerowie mogą spędzać czas w otoczeniu tropikalnego lasu, zaś sercem obiektu jest ogromny, 40-metrowy wodospad, który zajmuje siedem pięter. W budynku działa także hotel, są stanowiska do wcześniejszej odprawy, a także przechowalnia bagażu.

 
 

Drugie miejsce w rankingu World Airport Awards również pozostało bez zmian - znalazło się na nim lotnisko Haneda w Tokio. Trzecie miejsce przypadło tym razem portowi lotniczemu Hamad niedaleko stolicy Kataru, Dohy. Z pierwszej trójki wypadło lotnisko Seul-Inczon.

Warszawskie lotnisko Chopina zanotowało nieznaczny awans. Stołeczny port znalazł się na 88 miejscu, podczas gdy rok temu był 91. Z kolei w kategorii lotnisk, które obsługują od 10 do 20 milionów pasażerów, lotnisko Chopina zajęło 8 miejsce na 10.

Więcej o: