Bon turystyczny 1000+ dla pracowników. Wyjaśniamy, kto będzie mógł skorzystać

Jadwiga Emilewicz, wicepremier i minister rozwoju w rozmowie z portalem money.pl zapowiedziała, że zostanie wprowadzony bon turystyczny 1000+. Ma to być forma wsparcia dla branży turystycznej, która ucierpiała z powodu epidemii. Komu bon turystyczny będzie przysługiwał?

Bon turystyczny 1000+. Dla kogo?

Bon turystyczny przeznaczony ma być dla osób zatrudnionych na umowie o pracę, które nie zarabiają więcej niż przeciętne wynagrodzenie (5200 zł w 2020 r.). Program ma na celu wesprzeć przemysł turystyczny w Polsce, który znalazł się w kryzysie z powodu epidemii choroby COVID-19. Bon turystyczny przeznaczony jest zatem na pokrycie kosztów wyjazdów krajowych, nie zagranicznych.

Zobacz wideo Świat się zatrzymał, a przyroda łapie oddech

"Tak jak w wielu zakładach pracy pracownicy dostają w okolicach świąt bony od swoich pracodawców, tak my w podobnej strukturze chcemy, żeby pracodawcy mogli taki bon zafundować swoim pracownikom" - powiedziała Jadwiga Emilewicz w programie "Money. To się liczy". Zapowiedziała, że w tym roku bon turystyczny w 90 proc. będzie sfinansowany z budżetu państwa, a w 10 proc. przez pracodawcę. "Nie będziemy sięgać do kieszeni pracodawców, bo ten rok nie jest rokiem na to, żeby zmuszać pracodawców do wzmożonych wydatków" - wyjaśniła.

Bon turystyczny 1000+. Aż 7 mld zł z budżetu państwa

Wiadomo też, ile nowy program wspierający będzie kosztował. Koszty na ten rok to 7 mld zł z budżetu państwa. Jadwiga Emilewicz podkreśliła jednak, że władza chce, aby w kolejnych latach udział z budżetu państwa był coraz mniejszy.

Komentarze (39)
Bon turystyczny 1000+ dla pracowników. Wyjaśniamy, kto będzie mógł skorzystać
Zaloguj się
 • true_lysander

  Oceniono 31 razy 15

  Komunizm powrocil

 • tymczasem_chwila

  Oceniono 20 razy 14

  Co to znaczy, że władza chce, aby w kolejnych latach udział z budżetu państwa był coraz mniejszy? Kolejna kiełbacha wyborcza z cudzej kieszeni? W dobie nadciągającej recesji wybijcie to sobie z tych pustych łbów, żyjecie w jakiejś alternatywnej rzeczywistości, pracodawcy ledwo skubią na pensje, a wam się marzy finansowanie roszczeniowego suwerena partyjnym ukazem. WON!

 • wmr2000

  Oceniono 22 razy 14

  Pojawią się "firmy" skupujące takie bony za gotówkę. Klient dostanie 5 stówek do ręki i je przepije. A reszta trafi do kieszeni cwaniaków. I tak przerżniemy kolejne miliardy

 • relikwia.sw.napletka

  Oceniono 28 razy 14

  Dodrukujemy jeszcze trochę pieniędzy. Na programy socjalne musi starczyć, nawet jak będziemy drukować.

 • iksis

  Oceniono 19 razy 13

  Jarek kupuje nowy elektorat! Hahaha!

 • mjs05

  Oceniono 15 razy 9

  Chciałem jechać w tym roku na wakacje do Polski, prawdopodobnie w góry. Bo narzeczona boi się, że mogą znów zamknąć granice i będą problemy z powrotem. Trzeba zrezygnować z tych planów, w tłumie januszy z grażynami nie da się wypocząć.

 • kamuimac

  Oceniono 11 razy 9

  Ja tam popieram :) akurat na 2 osoby to bedzie fajny weekend w hotelu zagranicznej sieci :)

  a potem na normalne wakacje w ciepłe kraje :)

  żreć szybciej bo się ściemnia ^^

 • zwyczajny_suweren

  Oceniono 17 razy 9

  A co ma zrobić madka biednego bombelka, która nie pracuje od ukończenia 18, czemu ma być pokrzywdzona?

 • gangut

  Oceniono 22 razy 6

  To już jest jakiś komunizm do potęgi entej. Nawet w peerelu te wszystkie domy wczasowe itp. były finansowane przez przesiębiorstwa a nie bezpośrednio z budżetu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX