Ciekawe miejsca w Ameryce Północnej. Zobacz, co można tam zwiedzić

Ciekawe miejsca w Ameryce Północnej stanowią nie lada gratkę dla turystów. Nic dziwnego - atrakcje, takie jak Park Narodowy Joshua Tree, Wielki Kanion czy słynny most Golden Gate okazują się naprawdę kuszące.

Ciekawe miejsca w Ameryce Północnej ubogacą twoją podróż

Gdy ktoś decyduje się wyjechać poza Europę, jednym z kierunków, jaki najczęściej obiera, są Stany Zjednoczone lub Kanada. Mimo wszystko, twoja podróż nie musi się zakończyć wyłącznie na nich. Na tym kontynencie znajdują się też między innymi Meksyk, Jamajka, Panama, Kuba, Kostaryka, Salwador czy Dominikana. Tylko od ciebie zależy, gdzie konkretnie się udasz. Może w podjęciu decyzji pomogą ci najciekawsze miejsca z tamtego rejonu, które zdecydowanie warto zobaczyć na żywo.

Wielki Kanion – niezapomniane widoki wśród skał

Opisując ciekawe miejsca w Ameryce Północnej, nie sposób nie wymienić Wielkiego Kanionu Kolorado. To nic innego, jak przełom rzeki Kolorado w stanie Arizona. Zaczyna się w Lee’s Ferry, a kończy w rejonie Grand Wash Cliff. Co istotne, to teren objęty ochroną jako park narodowy Grand Canyon National Park. Jego główną atrakcją jest niesamowity, skalny krajobraz, którego próżno szukać gdziekolwiek indziej. Jednym ze sposobów zwiedzania tego miejsca jest skorzystanie ze specjalnie przygotowanych punktów widokowych. Wśród nich warte uwagi są przede wszystkim:

  • Desert View Watchtower;
  • Mather Point;
  • Hopi Point;
  • Yavapai Point;
  • Yaki Point.

Tak naprawdę, znajdując się w Wielkim Kanionie, masz wiele możliwości spędzania czasu. W zależności od tego, co lubisz i na czym ci zależy. Wspinaj się po skałach, udaj się na spływ rzeką, przespaceruj się w dół kanionu, samodzielnie bądź w towarzystwie przewodnika lub podziwiaj kanion – podróżując helikopterem. Zwróć też uwagę na pogodę – sprzyjające warunki atmosferyczne znacznie ułatwiają wyprawę.

Golden Gate – jeden z najsłynniejszych mostów świata

Kto z nas nie słyszał o tym cudzie architektury? Wiszący most Golden Gate łączy ze sobą San Francisco z hrabstwem Marin. Otwarto go w 1937 roku, a jego projektantem był Joseph Strauss. Co istotne, bardzo wielu kojarzy go właśnie z San Francisco, dlatego szybko stał się jego ikoną, przyciągającą stale rzesze turystów. Za przejazd przez most obowiązuje opłata, jednak podziwianie go z punktów widokowych znajdujących się po jego obydwu stronach, nic nie kosztuje. Spacer po Golden Gate to zdecydowanie niezapomniane przeżycie – kroczy się bowiem po moście zawieszonym na grubych, stalowych linach, mijając znaki, które mają zniechęcać do odebrania sobie życia (miejsce to jest niestety także popularne wśród samobójców). Warto wejść na niego z powodu niesamowitych widoków, choć osoby z lękiem wysokości mogą czuć tam spore obawy.

Chichén Itzá – niesamowita piramida Meksyku

Ciekawe miejsca w Ameryce Północnej można także odnaleźć na terytorium Meksyku. Wśród nich znajduje się zaskakująca piramida schodkowa Kukulkana, mieszcząca się w mieście Chichén Itzá. Jak sama nazwa wskazuje, na wierzchołek piramidy z obu stron wiodą schody. Już w roku 1988 budowla trafiła na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a dziewięć lat później znalazła się w gronie siedmiu nowych cudów świata. Zwykle piramida jest tłumnie oblegana przez turystów, a żeby dostać się na jej teren, trzeba wykupić bilety. W pobliżu możesz w łatwy sposób zakupić pamiątki ze swojej podróży do Meksyku, w tym słynne maski wojowników.

Las Mgielny Monteverde – prawdziwy raj na ziemi

Do listy ciekawych miejsc w Ameryce Północnej warto dodać kostarykański rezerwat Las Mgielny Monteverde. Ta niesamowita lokalizacja mieści się w północno-środkowej części kraju. Tropikalny las przez znaczną część roku spowija gęsta mgła, stąd też osobliwa nazwa rezerwatu. Prowadzi przez niego sieć szlaków, warto dodać, że wraz z biletami, dostaje się też szczegółową mapę okolicy. Dużą atrakcją lasu są także zawieszone w konarach drzew miasta linowe. Przed wyprawą do tego miejsca warto zaopatrzyć się w cieplejsze ubranie, ponieważ temperatura jest tam nieco niższa niż w pozostałych częściach kraju. Na uwagę zasługują ponadto fauna i flora z tamtych terenów – wśród roślin storczykowatych można wypatrzeć piękne, kolorowe orchidee, które sami mamy okazję obserwować jedynie w doniczkach.

Wodospady Niagara – magiczne miejsce z wyjątkowymi widokami

Gdzie ma się lepszą okazję do podziwiania żywiołu wody niż patrząc na wodospad? Rzeka Niagara, wypływająca z jeziora Erie i wpływająca do jeziora Ontario tworzy trzy malownicze kaskady wodne: Wodospad Amerykański i Wodospad Welon Ślubny (na terytorium Stanów Zjednoczonych) oraz Wodospad Podkowa (na terytorium Kanady). To właśnie tam można przyglądać się rozszalałemu żywiołowi, przy okazji chłonąc uroki niesamowitego krajobrazu. Wszystko dlatego, że Niagara, pokonując swoją stałą trasę, natrafia na niemal stumetrową różnicę poziomów.

Zobacz wideo Jak spakować ubrania na podróż?
Więcej o: