Ciekawe miejsca w Hiszpanii - pozwól, by ta słoneczna kraina zdradziła ci wszystkie swoje sekrety

Ciekawe miejsca w Hiszpanii kryją się w wielu zakątkach tego wyjątkowego kraju. Zwiedzić katedrę w Santiago de Compostela, zobaczyć niesamowite Los Hervideros, przejść się ulicami Madrytu - to tylko nieliczne spośród tych rzeczy, które musisz zrobić, wybierając się w podróż w tamte strony.

Ciekawe miejsca w Hiszpanii zachwycą cię pięknem i oryginalnością

Hiszpania znajduje się na liście najczęściej odwiedzanych państw. Nie ma w tym nic dziwnego: ciekawe miejsca w Hiszpanii są w stanie przyciągać rzesze turystów, którzy chcieliby skosztować tamtejszej kultury, poznać co nieco historii i jednocześnie zobaczyć coś, czego dotąd jeszcze nie widzieli. A może zaliczasz się do osób chcących po prostu poczuć przez chwilę niesamowity klimat tamtego miejsca?

Z czego słynie Hiszpania? Sprawdź, o czym trzeba wiedzieć, wyruszając w podróż

Nie wiesz, z czego słynie Hiszpania? Najwyższa pora to zmienić. Odwiedzając ten kraj, musisz wiedzieć, że masz do dyspozycji pewne wyjątkowe, lokalne przysmaki:

  • Tapas – to rodzaj przekąsek, które są serwowane zarówno na ciepło, jak i na zimno. Możesz ich skosztować w miejscowych barach i restauracjach. Zwykle towarzyszy im napój. Trudno określić, jakie zawierają składniki, ponieważ nie istnieje coś takiego, jak jeden przepis na Tapas, z którego korzystaliby wszyscy ich twórcy. Przygotuj się jednak na owoce morza, smażone ziemniaki lub plastry chorizo, ponieważ to one są ich najpopularniejszymi składnikami.
  • Churros – tym razem to przekąska na słodko, może ci trochę przypominać polskie pączki. Przygotowuje się je z ciasta parzonego, smażonego na głębokim oleju. Ich cechą charakterystyczną jest nieco fantazyjny, podłużny kształt. Jeśli chcesz ich spróbować, wybierz się do którejkolwiek hiszpańskiej kawiarni lub cukierni, możesz je tam znaleźć na przykład w ofercie śniadaniowej.
  • Paella – to nic innego jak jednogarnkowe danie, które może przybierać bardzo różne postacie. Bazę dla niego stanowi jednak nieodmiennie ryż przyprawiony szafranem. Dodaje się do niego owoce morza, warzywa, kurczaka, chorizo oraz ryby.

Musisz odwiedzić najbardziej znane, a zarazem najważniejsze miasta z punktu widzenia turystów:

  • Madryt – tego miasta nie trzeba nikomu przedstawiać. Stolica Hiszpanii mieści w sobie dwa muzea, które zainteresują każdego znawcę czy miłośnika sztuki: Muzeum Królewskie i Muzeum Prado. Sporą atrakcją, zwłaszcza dla tych, którzy lubią piłkę nożną, będzie słynny stadion Santiago Bernabeu.
  • Barcelona – intrygujące miasto, które posiada niepowtarzalną atmosferę, zjednującą sobie serca turystów. To tutaj zobaczysz wyjątkowy kościół Sagrada Familia, przejdziesz się na wzgórze Montjuick, a także pospacerujesz po malowniczym ogrodzie Park Guell.
  • Malaga – musisz ją odwiedzić, jeśli liczysz na relaks i atrakcje dla aktywnych, lubiących nocne życie. W mieście pełno jest kolorowych barów, knajp i restauracji, które skutecznie zachęcą do imprezowania. Z drugiej strony, można się też przespacerować wspaniałą, piaszczystą plażą. Odwiedź też koniecznie Muzeum Picassa, a także zajrzyj do Teatro Romano.
  • Sewilla – na pewno zachwyci cię swoją architekturą. Na szczególną uwagę zasługuje Pałac Królewski, któremu należy się koniecznie przyjrzeć z bliska.
Zobacz wideo Hiszpańskie wakacje!

Hiszpania: zabytki, które warto poznać

Trudno oprzeć się takiemu krajowi, jak Hiszpania. Zabytki, które są znane i cenione nie tylko w Europie, ale i na całym świecie, znajdują się tam niemal na każdym kroku. Oto kilka spośród nich.

Sagrada Familia: mistrzowskie dzieło Gaudiego

Trudno nie zwrócić uwagi na specyficzną architekturę tej niezwykłej budowli, która jest rozpoznawana na wszystkich kontynentach. Za jej projekt odpowiada nie kto inny, a wielki mistrz w swoim fachu, Antonio Gaudi. Sagrada Familia ma imponujące rozmiary: 60 metrów na szerokość oraz na 95 na długość. Aby znaleźć się na szczycie wieży trzeba pokonać 400 schodów albo wykorzystać windę. Budowla ta znalazła się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Alhambra: wyjątkowy, czternastowieczny pałac

To wyjątkowe miejsce w Andaluzji. Intrygujący kompleks pałacowy, którego główną atrakcją są pomieszczenia pałacowe władców pochodzących z rodu Nasrydów. Na uwagę zasługuje także najstarsza część Alhambry, czyli Alcazaba, będąca twierdzą. Jej początki sięgają XIII wieku. Podczas spaceru można też wejść na mury, a następnie zobaczyć z bliska wieże obronne.

Katedra w Santiago de Compostela: najsłynniejszy cel pielgrzymów

Katedra Santiago de Compostela to główny cel wędrówki osób pielgrzymujących po niezwykle rozległym szlaku Camino de Santiago. Mówi się, że właśnie w tej świątyni pochowano Jakuba Wielkiego, czyli jednego spośród 12 apostołów. Szczególne zainteresowanie może zwrócić Botafumeiro, będące ogromnym trybularzem, określanym mianem największego na świecie.

Teatr Rzymski w Meridzie: wspaniała akustyka i wyjątkowość scenerii

Znajduje się w mieście Merida, które stanowi stolicę regionu Gwadiana. Cały tamtejszy zespół archeologiczny został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zbudowano go w taki sposób, by zapewniał jak najlepszą akustykę. Co ciekawe, został wzniesiony z polecenia rzymskiego polityka i dowódcy wojskowego Agryppy, a miało to miejsce w 16 bądź 15 roku p.n.e.

Więcej o: