Ciekawe miejsca w Europie - poznaj niepowtarzalne zakątki naszego kontynentu

Ciekawe miejsca w Europie fascynują przyjezdnych z różnych stron świata, jednak często są prawdziwą zagadką także dla mieszkańców tego kontynentu. Chorwackie Jeziora Plitwickie, Ogród Tarota we Włoszech, francuskie Colmar to tylko niektóre z lokalizacji wartych twojej uwagi.

Ciekawe miejsca w Europie potrafią zachwycać

Europa to kontynent pełen różnorodności. Sąsiadujące ze sobą kraje mają przecież odmienne zwyczaje i życie w nich płynie wszędzie nieco inaczej. Właśnie z tego powodu najciekawsze europejskie miejsca, rozsiane po całej mapie, skutecznie przyciągają swoją oryginalnością, stanowiąc świetne punkty turystycznych eskapad. Niezależnie od tego, co lubisz, na pewno znajdziesz wśród nich coś, co w twoim przekonaniu warto byłoby odwiedzić.

Włochy: Ogród Tarota – niesamowite miejsce, które przeniesie cię w inny wymiar

Ciekawe miejsca w Europie zawierają w sobie osobliwy Ogród Tarota, który mieści się w malowniczej Toskanii, w bliskim sąsiedztwie miasteczka Capalbio. Miejsce to słynie z charakterystycznych, momentami nieco przerażających rzeźb, które zostały zainspirowane pracami wykonanymi przez Gaudiego. Stworzyła je Niki de Saint Phalle, francuska artystka, a mają one na celu przestawienie Wielkich Arkan Tarota. Na pewno przechadzka po tym ogrodzie nie będzie zwyczajna, zważywszy na surrealistyczny charakter rzeźb i niecodzienny klimat tego zakątka. Natura świetnie koresponduje tam z wytworami ludzkich rąk.

Francja: Colmar – wybierz się na spacer po starym mieście

Ciekawymi miejscami w Europie są także zabytkowe miasta, w których doskonale zachowała się dawna architektura. Jednym z nich jest chociażby francuskie Colmar. Miasteczko to leży na terenie Alzacji. To tam turyści napotkają budowle, głównie kamienice, które powstały w czasach średniowiecza oraz renesansu. Colmar jest rajem dla wszystkich znających się na architekturze bądź po prostu lubiących ją podziwiać. Możesz przyjrzeć się uważniej domowi rycerzy Zakonu Joannitów, a także dawnej strażnicy Ancien corps de garde. Skieruj swe kroki także do dzielnicy garbarskiej i brzegu rybaków, ponieważ doskonale wyjdą na pamiątkowej fotografii z tego miejsca.

Chorwacja: Park Narodowy Jezior Plitwickich – odetchnij pełną piersią i podziwiaj krajobrazy

Wypoczynek na łonie natury służy każdemu. Poszukując więc ciekawych miejsc w Europie, odwiedź koniecznie Chorwację i jej Park Narodowy Jezior Plitwickich, od 2000 roku znajdujący się na liście UNESCO. Miejsce to słynie przede wszystkim ze wspaniałych, niezwykle malowniczych krajobrazów. Znajdując się tam, odniesiesz wrażenie, że stąpasz po nierzeczywistej krainie, którą zwykle odwiedza się w wyobraźni czy snach.

Twoją uwagę na pewno przykują barwne jeziora – turkusowe, a także zielone. Na stopień malowniczości krajobrazu wpływają też wodospady w postaci drobnych strug wodnych. W parku występują obok siebie gatunki roślin charakterystycznych dla klimatu śródziemnomorskiego, a także egzemplarze występujące na północy Europy. Znaczna część flory to rośliny, które występują tylko i wyłącznie na tamtych terenach. W tej magicznej krainie nie brakuje też zwierząt – zarówno tych dużych, jak i małych.

Austria: Zamek Eggenberg – zachwycająca barokowa budowla

W Europie można natrafić na wiele pięknych, zabytkowych budowli. Wśród nich na szczególne uznanie zasługuje austriacki zamek Eggenberg. Choć wybudowano go w XVII wieku, wiele elementów budowli powstała już w średniowieczu. Podobnie jak Park Narodowy Jezior Plitwickich, został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W przedziale od marca do października przyjezdni mają okazję zajrzeć do sal zamkowych i stamtąd dowiedzieć się, jak wyglądał ich wystrój za czasów świetności, a także charakterystyczne dla tamtego okresu stroje. Jeśli będziesz na miejscu, możesz się też przejść po otaczającym zamek parku, w którym zlokalizowane jest Muzeum Archeologiczne.

Holandia: Park Keukenhof – prawdziwe morze tulipanów

Piękne i ciekawe miejsca w Europie mogą wywołać w tobie pozytywne zaskoczenie, tak jak chociażby Park Keukenhof w Holandii. To tak naprawdę jedyny w swoim rodzaju ogród botaniczny, który gromadzi w sobie rośliny cebulowe. Jest ich tam kilka milionów, a odpowiednio posadzone tulipany tworzą niesamowite formacje. Tamtejsze barwne dywany, które można podziwiać, tworzą niesamowitą mozaikę kolorów i sprawiają, że spacerowicze czują się jak w bajce. Miejsce powinni więc koniecznie odwiedzić wszyscy miłośnicy kwiatów, a także pięknych i zarazem niezwykłych lokalizacji.

Szwajcaria: Wodospad Rheinfall – wodne królestwo, które zapiera dech w piersiach

Piękno, a zarazem nieprzewidywalność natury to coś, co warto podziwiać na dowolnym krańcu świata. W Szwajcarii, w niewielkiej miejscowości Neuhausen, znajduje się niesamowity wodospad Rheinfall. Liczy sobie kilkanaście tysięcy lat i stanowi największy spośród wodospadów w Europie. Wokół niego znajdują się punkty widokowe, które dostarczają każdorazowo niesamowitych wrażeń. To miejsce pozwala zrozumieć siłę, jaka drzemie w żywiole wody, rozbijającej się o skały. Jednocześnie, można też liczyć na niesamowite widoki.

Zobacz wideo Szwajcaria!
Więcej o: