Ciekawe miejsca w Niemczech - dowiedz się, co warto zobaczyć

Ciekawe miejsca w Niemczech zadowolą nawet najbardziej wybrednych turystów. Na własne oczy zobacz zamek Neuschwanstein, przyjrzyj się niezwykłemu Rothenburg ob Der Tauber, gdzie zatrzymał się czas, a potem wypocznij aktywnie w Europa-Park.

Ciekawe miejsca w Niemczech potrafią zaskoczyć różnorodnością

Niemcy to niewątpliwie jeden z popularniejszych krajów wybieranych na kierunek jazdy, niezależnie od tego, jaką mamy porę roku. Miejsce to ściąga na siebie uwagę licznymi atrakcjami o różnorodnym charakterze. Jeśli dobrze się wybierze, podczas wycieczki można zarówno podziwiać krajobrazy, zwiedzać niesamowite budowle, jak i zrelaksować się w miejscach idealnych do aktywnego wypoczynku.

Zamek Neuschwanstein - obiekt zawierający m.in wpływ stylu bizantyjskiego 

Na szczycie listy ciekawych miejsc w Niemczech znajduje się zamek Neuschwanstein. Ten charakterystyczny obiekt mają prawo znać wszyscy bez wyjątku, nawet dzieci, ponieważ kojarzy się on z rysunkową budowlą z animacji Walta Disneya. Zamek pochodzi z XIX wieku, a zlokalizowany jest na malowniczym wzgórzu pośród szczytów Alp Bawarskich. Wewnątrz znajduje się ogromna Sala Śpiewaków, a także Sala Tronowa, którą wzorowano na bizantyjskich kościołach, takich jak chociażby słynna Hagia Sophia. Na miejsce dotrzemy oczywiście samochodem, ale możemy też skorzystać z pociągu. Co potem?

 • jeśli wystarczy ci przyjrzenie się zamkowi z bliska i spacer po dziedzińcu, nie musisz nic płacić;
 • gdyby jednak zależało ci na wejściu do środka i zobaczeniu apartamentów królewskich, musisz wybrać się na płatną wycieczkę z przewodnikiem.

Europa-Park - największy park rozrywki w kraju

Ciekawe miejsca w Niemczech? Na pewno trudno przegapić największy z tamtejszych park rozrywki, czyli Europa-Park. Miejsce to zostało podzielone na strefy tematyczne, każda z nich odpowiada konkretnemu europejskiemu państwu, między innymi:

 • Niemcom,
 • Włochom,
 • Hiszpanii,
 • Austrii,
 • Portugalii,
 • Francji.

Można tam też natrafić na Zaczarowany Las związany z baśniami braci Grimm, a także Królestwo Minimków oraz Adventure Land. Poza zwykłymi i niezwykłymi krainami, które mogą odwiedzać turyści, w parku znajdują się rollercoastery, a także wodne atrakcje. Warto wiedzieć, że w tym miejscu można natrafić na hotele, wioskę tipi oraz kemping. W większości także nie są to do końca zwyczajne lokalizacje i tym samym dostarczają niesamowitych wrażeń.

Katedra w Kolonii - gotycka świątynia wznoszona ponad 600 lat

Łowcy zabytków, którzy przeglądają ciekawe miejsca w Niemczech, na pewno zwrócą uwagę na katedrę w Kolonii. Aby w ogóle powstała, potrzeba było kilku setek lat. To gotycka budowla, która jednak nie tylko przyciąga efektowną, bogato zdobioną fasadą, ale też pięknym wnętrzem oraz zabytkami, jakie w nim kryje. Wśród nich na pewno należy wymienić relikwiarz Trzech Króli, który przyczynił się do rozpoczęcia budowy katedry. Nie powinno się też zapominać o grobie Rychezy. Uwagę turystów wrażliwych na sztukę powinny przyciągnąć malownicze witraże oraz średniowieczne rzeźby. Samo zwiedzanie katedry nic nie kosztuje, jednak, jeśli chce się wejść na wieżę lub do skarbca, trzeba zakupić bilet.

Skała Loreley - coś dla miłośników naturalnych krajobrazów

Za ciekawe miejsce w Niemczech może też uchodzić najpopularniejsza skała na terenie tego kraju, czyli Loreley. O Loreley, czyli pięknej, złotowłosej dziewczynie, na środkowym Renie krążyły liczne legendy. Tajemnicze miejsce to po prostu wysoka, a zarazem stroma skała, która wciąż przyciąga turystów spragnionych wrażeń. Do skały można dopłynąć statkiem lub wybrać się pociągiem, choć wówczas trzeba się liczyć z dwu i pół kilometrowym marszem do celu. Niektórzy też decydują się po prostu przyjrzeć się skale z przeciwległego brzegu.

Zobacz wideo Poznaj Niemcy!

Jezioro Bodeńskie - obowiązkowy punkt wycieczki

Zaliczając ciekawe miejsca w Niemczech, warto też zajrzeć nad jezioro Bodeńskie. Ten ogromny akwen należy do jednych z największych w Europie i leży na granicy trzech krajów:

 • Niemiec,
 • Austrii,
 • Szwajcarii.

Jest to wyjątkowo malownicze miejsce, ponieważ na horyzoncie zawsze widać potężne, rysujące się w oddali szczyty górskie. Przyjezdni chętnie tam wypoczywają, bardzo często wybierając właśnie stronę niemiecką. Dużą atrakcją na jeziorze są jego wyspy, a w szczególności niesamowita Wyspa Kwiatów Mainau. Można tam natrafić na jedyne w swoim rodzaju kwiatowe dywany, a także na gąszcz innych roślin, takich jak palmy, bambusy, bananowce czy cedry. W ten sposób łatwo ulegniesz złudzeniu, że stąpasz po jakiejś niezwykłej krainie.

Rothenburg ob Der Tauber - malownicze miasteczko

Jeśli lubisz zwiedzać miasta, ciekawym miejscem w Niemczech wyda Ci się na pewno miasteczko Rothenburg ob Der Tauber. Miejscowość, otoczona z każdej strony murami obronnymi z XIV wieku, znajduje się w Bawarii. Istnieje możliwość wejścia na mury, skąd można podziwiać niesamowity widok na całą okolicę. Jest ono bardzo malownicze, jakby żywcem wyjęte ze średniowiecza.

Więcej o: