Wizz Air ogłosił nowe trasy, również z Polski. Poleci na Bliski Wschód

Wizz Air poinformował, że wkrótce zamierza uruchomić pięć nowych tras z lotniska w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jedną z nich będzie połączenie z Polski. Pasażerowie będą mogli polecieć do stolicy ZEA z Katowic.

Wizz Air zamierza uruchomić nowe połączenia już od 3 czerwca. Tego dnia miałyby wystartować loty z Abu Zabi do Bukaresztu i Budapesztu. W kolejnym etapie, czyli od 15 września, miałyby ruszyć połączenia z Katowicami oraz z Sofią. Dzień później, 16 września, wystartuje połączenie z miastem Kluż-Napoka. Przewoźnik zastrzega, że uruchomienie nowych tras będzie możliwe pod warunkiem wznowienia lotów międzynarodowych w poszczególnych krajach.

Połączenia ogłoszone przez węgierskie tanie linie będą pierwszymi bezpośrednimi pomiędzy stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich a Katowicami, Sofią, Budapesztem, Bukaresztem oraz Klużem-Napoką. Wcześniej z Katowic polscy pasażerowie mogli polecieć do innego miasta w ZEA - Dubaju.

Zobacz wideo Świat się zatrzymał, a przyroda łapie oddech. Tak natura reaguje na koronawirusa

"Nowe trasy z Abu Zabi to wyraz naszego zaangażowania w łączenie stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich z najpopularniejszymi miejscami na świecie" - mówi p.o. dyrektor generalny Abu Dhabi Airports Shareef Al Hashmi w komunikacie linii.

Bilety są już dostępne w systemie rezerwacyjnym Wizz Aira. Aktualna cena na lot 15 września to 679 zł, z kolei przykładowy powrót 19 września kosztuje 559 zł (ceny na dzień 4 maja 2020). Linia poinformowała, że w przypadku wpływu zakazu podróży z powodu epidemii COVID-19 na datę rozpoczęcia lotów, klienci, którzy dokonali rezerwacji, otrzymają możliwość zmiany daty rezerwacji, pełny zwrot kosztów lub zwrot 120 proc. pierwotnej wartości rezerwacji na inne loty i usługi.

Wizz Air wprowadza nowe zasady

Wraz ze startem połączeń Wizz Air wprowadza też nowe zasady bezpieczeństwa na pokładzie. Mają zminimalizować ryzyko zakażenia się koronawirusem.

Personel pokładowy i pasażerowie będą musieli przez cały lot nosić maseczki ochronne. Załoga dodatkowo ma także zakładać rękawiczki. Pasażerom będą rozdawane chusteczki dezynfekujące. Przewoźnik chce także, by interakcje między załogą a podróżnymi były jak najrzadsze. Rekomenduje więc płacenie zbliżeniowo za usługi dostępne na pokładzie. Zniknąć mają też czasopisma pokładowe.

Więcej o: