Ciekawe miejsca w Londynie - poznaj sekrety serca Wielkiej Brytanii

Ciekawe miejsca w Londynie to lokalizacje i atrakcje, których bez wątpienia nie możesz przegapić. Odważ się wejść na London Eye, zobacz z bliska Tower Bridge i koniecznie przejdź się po Notting Hill, a to osobliwe miasto odkryje przed tobą niejedną tajemnicę.

Wszystkie ciekawe miejsca w Londynie stoją przed tobą otworem!

Londyn to bez wątpienia jeden z najczęstszych kierunków podróży, zwłaszcza jeśli chodzi o mieszkańców naszego kraju. Anglia sama w sobie ma dosyć specyficzny klimat, który jednym zdecydowanie nie odpowiada, innych natomiast przyciąga jak magnes. Właśnie ci drudzy, podekscytowani samym faktem wyjazdu do Wielkiej Brytanii, chcąc przeżyć niesamowitą przygodę, powinni poznać kilka interesujących miejsc i odhaczyć je na mapie swojej wyprawy.

London Eye - ogromny diabelski młyn

Na czele ciekawych miejsc w Londynie króluje bez wątpienia ogromny diabelski młyn, czy jak kto woli, Koło Milenijne, stanowiące jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów londyńskiej infrastruktury. London Eye, bo o nim właśnie mowa, to koło o wysokości 135 metrów, a przejażdżka nim trwa pół godziny. Prędkość poruszania się diabelskiego młyna jest niewielka, by można było spokojnie podziwiać miasto z góry, a przy okazji zyskać okazję do stworzenia niepowtarzalnych zdjęć.

Tower Bridge - zobacz styl wiktoriański z bliska             

Ciekawe miejsce w Londynie to także jego najsłynniejszy most, Tower Bridge. To konstrukcja, która powstała w XIX wieku, wykorzystująca styl wiktoriański i ciesząca ludzkie oko aż do dziś. Most ten łączy ze sobą dwa brzegi Tamizy. Uwagę przyciągają szczególnie dwie monumentalne wieże, spojone ze sobą pomostami pełniącymi rolę kładek dla pieszych. Widok nocnego Tower Bridge, wraz z jego oświetleniem, dostarcza niesamowitych wrażeń i świetnie nadaje się do uwiecznienia na fotografii z wyjazdu.

Notting Hill - dzielnica kolorowych budynków

Ciekawe miejsca w Londynie nie byłyby kompletne, gdyby nie włączyć do nich słynnej dzienicy Notting Hill, którą większość zna z głośnego filmu, gdzie główne role zagrali Julia Roberts i Hugh Grant. Jednak to nie tylko ze względu na to, że posłużyła ona za plan zdjęciowy, powinno się ją koniecznie odwiedzić w trakcie wycieczki. Charakterystyczne dla tej dzielnicy są bowiem różnokolorowe budynki – w miękkich pastelach, ale i bardziej wyrazistych barwach, takich jak purpura, bordo czy fuksja. Mieszczą się tam lubiane, markowe sklepy i klimatyczne, choć drogie restauracje. Nie należy też zapominać o Notting Hill Carnival, który odbywa się zawsze w sierpniu.

Pałac Buckingham - poznaj barokową architekturę

Wśród ciekawych miejsc w Londynie trudno nie wymienić popularnego pałacu Buckingham, gdzie zamieszkuje rodzina królewska. Warto przyjrzeć mu się w szczególności ze względu na piękną, barokową architekturę, którą z pewnością docenią miłośnicy sztuki i historii. To oczywiście nie oznacza, że turystom wolno zobaczyć budowlę jedynie z zewnątrz. W środku przygotowano reprezentacyjne komnaty, które po zakupie biletu, może zwiedzić praktycznie każdy. Są one dostępne dla zwiedzających od lipca do września.

Muzeum Brytyjskie - obowiązkowy punkt zwiedzania

Istotnym, ciekawym miejscem na mapie Londynu jest Muzeum Brytyjskie. To prawdziwy raj dla koneserów sztuki, a także tych, którzy po prostu kochają piękne rzeczy lub chcą dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Warto zauważyć, że to jedno z największych istniejących muzeów sztuki starożytnej. Można tam znaleźć eksponaty pochodzące z Egiptu, Rzymu, Grecji, Azji i Ameryki. Turystów na pewno ucieszy fakt, że stałą wystawę można podziwiać za darmo. Aby zobaczyć zupełnie wszystko, musisz przygotować się na poświęcenie całego dnia. Na pewno jednak warto go sobie zarezerwować, by podziwiać eksponaty, do jakich wcześniej nie udało się dotrzeć.

St. James’s Park - dobre miejsce na przystanek

Na tych, którzy chcieliby po prostu odpocząć na łonie natury, pośród ciekawych miejsc w Londynie czeka St. James’s Park, czyli najstarszy park w mieście. Zlokalizowany jest na wschód od pałacu Buckingham. Znajduje się tam niewielki zbiornik wodny, a na nim malutkie wysepki: West Island i Duck Island. Atmosfera, jaka panuje na miejscu, pozwala odpocząć od ulicznego zgiełku, choć przecież będąc w parku, nadal znajdujemy się w samym centrum tętniącego życiem miasta.

Peron 9 i ¾ oraz oficjalny sklep Harry’ego Pottera

Poszukiwacze ciekawych miejsc w Londynie, którzy jednocześnie są fanami słynnego czarodzieja z powieści J.K. Rowling powinni na pewno zawitać na peron 9 i ¾, bo ten istnieje naprawdę, a przynajmniej istnieje magiczne przejście na niego. Nietrudno zorientować się, gdzie na dworcu King’s Cross mieści się atrakcja, ponieważ zwykle ciągnie się tam długa kolejka. Wiele osób chce sobie zrobić zdjęcie z wózkiem, częściowo „przenikającym” przez ściankę, za którą ma się znajdować magiczny peron. Tuż obok znajduje się natomiast oficjalny sklep z pamiątkami i gadżetami z Harry’ego Pottera. To prawdziwy raj dla tych, którzy są szczególnie zżyci z twórczością Rowling.

Zobacz wideo Gdzie schować pieniądze w trakcie podróży?
Więcej o: