Nowy taras widokowy w polskich górach. Powstaną jeszcze cztery takie

W Szklarskiej Porębie na Złotym Widoku otwarta została platforma widokowa. Znajduje się na wysokości 585 m n.p.m. To część polsko-czeskiego projektu, w ramach którego po polskiej stronie powstanie pięć takich punktów.

Projekt, o którym mowa, to "Wieże widokowe, punkty widokowe i tarasy turystyczne w przygranicznych górach". Współfinansowany jest ze środków unijnych. Budowa tarasu na Złotym Widoku kosztowała ponad 551 tysięcy złotych. 

Poza nowo otwartą platformą, po polskiej stronie mają powstać jeszcze cztery tego typu punkty widokowe: nad Zakrętem Śmierci, na Zbójeckich Skałach, na Skale Karczmarz i przy dworcu kolejowym przy ul. Dworcowej w Szklarskiej Porębie. Po stronie czeskiej zostaną z kolei wybudowane dwie wieże widokowe. Podczas oficjalnego otwarcia, które odbyło się 23 kwietnia, burmistrz Szklarskiej Poręby Mirosław Graf potwierdził, że pozostałe cztery inwestycje zostaną ukończone w tym roku.

Dodał, że Złoty Widok był do niedawna miejscem dość niebezpiecznym. Teraz będą mogli odwiedzać je wszyscy bez obaw o bezpieczeństwo, w tym również grupy szkolne i najmłodsi turyści. Niedaleko przebiega niebieski szlak turystyczny. Piotr Gryszel, prezes Koła Przewodników Sudeckich przy Oddziale PTTK "Sudety Zachodnie" w Jeleniej Górze, powiedział, że tego typu platformy widokowe "pokazują wielkość i majestat gór". 

Na czwartkowej konferencji prasowej zaapelowano także do turystów o odpowiedzialność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Zaleca się korzystanie z obiektu w rękawiczkach, ponieważ barierki i inne powierzchnie nie są dezynfekowane. Przypomniano również, by nie pozostawiać po sobie śmieci.

Zobacz też:

Zobacz wideo Tak wygląda najwyższy zewnętrzny taras widokowy na półkuli zachodniej. Przechodzą ciarki
Więcej o: