Udało się zebrać już milion złotych na walkę z pożarem w Biebrzańskim Parku Narodowym. "Dziękujemy!"

Biebrzański Park Narodowy poinformował w czwartek rano, ile pieniędzy udało się zebrać z darowizn. Na koncie BPN jest już ponad milion złotych, ale wpłat wciąż można dokonywać. Przy okazji władze parki zaznaczają, że nie organizują innych zbiórek internetowych.

Biebrzański Park Narodowy opublikował na fanpage'u informację o efektach prowadzonej zbiórki. Na koncie BPN jest już ponad milion złotych - dokładnie 1 179 032,75 zł. Tyle pieniędzy było 23 kwietnia o godzinie 7:30. Wpłynęły 14 334 przelewy, zarówno od osób prywatnych, jak i firm. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane na wsparcie działania Ochotniczych Straży Pożarnych. Wpłat wciąż można dokonywać.

Serdecznie dziękujemy w imieniu OSP!

- napisali przedstawiciele parku i przy okazji przypomnieli, że Biebrzański Park Narodowy nie organizuje ani nie patronuje żadnym innym zbiórkom w internecie (wody, jedzenia, zrzutkom finansowym).

W Biebrzańskim Parku Narodowym trwa akcja gaśnicza. Jak informują strażacy, w najbliższych godzinach będą walczyć z ogniem m.in. w okolicach ścieżki Brzeziny Kapickie i na Grzędach. Władze parku poinformowały, że noc była dobra, bo wiatr nie rozdmuchiwał ognia.

Pożar na terenie parku wybuchł w niedzielę. Do tej pory ogień objął sześć tysięcy hektarów lasu, łąk i torfowisk. Biebrzański Park Narodowy jest największym parkiem w Polsce - jego powierzchnia wynosi około 59 tysięcy hektarów.

Zobacz wideo Dziura, która płonie od 50 lat. Wszystkiemu winni radzieccy naukowcy
Więcej o: