Nowa ścieżka w koronach drzew w Polsce już otwarta. To druga taka atrakcja w kraju

W Poznaniu została otwarta nowa atrakcja. To ścieżka widokowa w koronach drzew. Jest to druga tego typu konstrukcja w Polsce - pierwsza została wybudowana w Krynicy-Zdroju. Poznańska ścieżka jest już dostępna dla zwiedzających, ale z pewnymi ograniczeniami.

Ścieżki w koronach drzew od kilku lat cieszą się wśród turystów ogromną popularnością. Tego typu atrakcje powstały m.in. w Czechach, na Słowacji czy w Belgii, a w 2019 roku pierwszy taki chodnik widokowy został otwarty w Krynicy-Zdroju.

Teraz dołączyła do niego ścieżka w leśnictwie Antoninek. Jest częścią szlaku turystyczno-rekreacyjnego, który został zaprojektowany przez Poznańskie Inwestycje Miejskie. Drewniany chodnik w drzewach ma 250 metrów długości i przebiega nad rzeką Szklarka. W najwyższym miejscu ma 13 metrów. Spacerowicze mogą zatrzymać się na specjalnie przygotowanym punkcie widokowo-wypoczynkowym. Koszt inwestycji to ok. 4,2 mln zł. Na poniższym filmie można zobaczyć, jak prezentuje się nowa atrakcja.

 

Ścieżka otwarta, ale są ograniczenia

Jak podaje serwis Głos Wielkopolski, zalecenia dotyczące poruszania się po nowo otwartej ścieżce wydała Dyrekcja Zakładu Lasów Poznańskich. Mają spełniać ograniczenia, które wynikają z rozporządzenia Rady Ministrów z 19 kwietnia.

Na ścieżce obowiązuje więc ruch jednokierunkowy (wejście od strony ul. Czekalskie). Nie można korzystać z wiaty oraz małej infrastruktury leśnej, jak np. ławki, stoły czy stojaki rowerowe. Poza tym spacerowicze powinni zachować odległość co najmniej dwóch metrów. Na razie więc najlepiej zaplanować wycieczkę na inny termin.

Zobacz wideo Niedawno informowaliśmy też o najwyższym tarasie widokowym na półkuli zachodniej. Tak wygląda
Więcej o: