NASA udostępniła niezwykłe zdjęcia Ziemi zrobione z kosmosu. Teraz każdy może wybrać najpiękniejsze

NASA ogłosiła konkurs na najpiękniejsze zdjęcia Ziemi. Na stronie NASA Earth Observatory każdy może wybrać swoje typy i zagłosować. Wśród nich są m.in. fotografie erupcji wulkanu, cofania się lodowca Columbia na Alasce czy Saturna, przy którego pierścieniach widać Ziemię jako maleńką kropkę.

Portal NASA Earth Observatory jest głównym źródłem zdjęć satelitarnych oraz informacji naukowych o zjawiskach związanych z klimatem i środowiskiem, które przeznaczone są do publicznego użytku. Od 1999 roku opublikowano tam ponad 16 tysięcy zdjęć. 

Teraz, z okazji swojej 20. rocznicy oraz 50. rocznicy Dnia Ziemi, który obchodzony jest 22 kwietnia, zorganizowany został konkurs, w którym wyłonione zostanie najpiękniejsze zdjęcie naszej planety i zachodzących na niej zjawisk. NASA wybrała do konkursu 32 fotografie, które eliminowane są w kolejnych etapach głosowania - jest ich pięć.

 

W poniedziałek 6 kwietnia zakończyła się druga runda, z 32 zdjęć zostało osiem. Przez kolejny tydzień każdy będzie mógł obejrzeć wszystkie nominowane zdjęcia i zagłosować na te, które jego zdaniem są najpiękniejsze. Zdjęcia zostały podzielone na pary, z każdej z nich można wybrać tylko jedno zdjęcie. Konkurs ma potrwać do 28 kwietnia.

Udostępnione zdjęcia pochodzą z różnych lat. Są wśród nich m.in. takie, na których udokumentowano wybuch wulkanu Raikoke, atol Atafu o intrygującym kształcie, cofanie się lodowca Columbia na Alasce czy ukształtowany przez prądy oceaniczne krajobraz na Bahamach, który wygląda jak malarskie dzieło sztuki.

Na wszystkie zdjęcia można głosować na tej stronie. Trzecia runda kończy się 13 kwietnia.

Zobacz wideo Oto, jak zmieniały się lodowce na Alasce w ciągu ostatnich 50 lat
Komentarze (7)
NASA udostępniła niezwykłe zdjęcia Ziemi zrobione z kosmosu. Teraz każdy może wybrać najpiękniejsze
Zaloguj się
 • potp

  Oceniono 1 raz 1

  A gdzie można zobaczyć wszystkie 32 zdjęcia z pierwszej rundy?

 • mimamima

  Oceniono 1 raz 1

  Piękne. Z góry, z daleka wszystko jest piękne. Nawet nasza Ziemia. Ale z bliska to już nieodwracalny syf...

 • soap2

  Oceniono 1 raz 1

  Ja już wybrałem swoje najpiękniejsze. A TY??

 • justas32

  Oceniono 7 razy 1

  A gdzie wrak Tupolewa położony obok butli do wywoływania sztucznej mgły ?

 • sieradz2

  0

  Fajne zdjęcia. Po wielkim zbliżeniu obrazu Ziemi zobaczyłem siebie siedzącego na ławce przed blokiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX