W Polsce powstanie kolejny park rozrywki? Na jego terenie m.in. rollercoaster i ścianka wspinaczkowa

Przy obwodnicy Trójmiasta w okolicach węzła Owczarnia miałby powstać nowy park rozrywki. Wydana została decyzja środowiskowa, termin realizacji inwestycji na razie nie jest znany.

O inwestycji poinformowało Trójmiasto.pl. Według informacji serwisu park miałby powstać przy węźle Owczarnia. Ma mieć 53 tysiące metrów kwadratowych, a wśród atrakcji znalazłyby się m.in. rollercoaster, ścianka wspinaczkowa, karuzela czy scena przeznaczona na różnego rodzaju wydarzenia.

Park miałby powstać pod egidą belgijskiej marki Plopsa, która ma już w Polsce jeden ze swoich obiektów - park rozrywki Majaland Kownaty otwarty w 2018 roku. Park inspirowany jest przygodami Pszczółki Mai. Znajdują się tam m.in. karuzele, miasteczko samochodowe, rollercoaster Wilkołak o wysokości 22 metrów i długości 618 metrów oraz rollercoaster Wikingów, place zabaw, basen wypełniony kulkami i Las Zabaw z torem przeszkód.

Jak informuje Trójmiasto.pl, inwestor otrzymał decyzję środowiskową. Serwis, powołując się na wniosek o wydanie decyzji, pisze, że nowy park rozrywki miałby składać się z dwóch części: hali, która ma mieć 9,9 tys. metrów kwadratowych (tam miałby się znajdować m.in. rollercoaster) oraz strefy na zewnątrz m.in. z karuzelą, ścianką do wspinaczki i placem zabaw. Dodatkowo w planach jest budowa parkingu na ponad 700 miejsc oraz stworzenie przestrzeni zielonej.

Wysłaliśmy do biura prasowego firmy Plopsa maila z pytaniem, czy taka inwestycja rzeczywiście jest planowana i czy powstanie we wspomnianym miejscu. "Rzeczywiście, będziemy ubiegać się o pozwolenie na budowę. Park będzie podobny do tego, który planujemy w Warszawie. Na razie nie możemy podać żadnych szczegółowych informacji" - brzmiała odpowiedź, którą otrzymaliśmy.

Zobacz wideo Tymczasem w innym parku rozrywki - w Energylandii - powstaje nowy rollercoaster. Zobacz, jak wygląda
Więcej o: