Podróżnicy będą mogli wziąć udział w wyprawie do najgłębszego miejsca oceanu. Cena nieznana, ale raczej tanio nie będzie

W czerwcu 2020 roku ma się odbyć zorganizowana wyprawa do najgłębszego miejsca w oceanie. Organizatorzy ekspedycji informują jednak, że tylko trzech turystów będzie mogło wziąć w niej udział. Ma obowiązywać zasada kto pierwszy, ten lepszy.

Osoby, które dołączą do wyprawy, będą mogły na własne oczy przekonać się, jak wygląda Rów Mariański, który znajduje się w zachodniej części Oceanu Spokojnego. Jego głębokość to blisko 11 tysięcy metrów. Organizatorami tej nietypowej ekspedycji są firma turystyczna EYOS-Expeditions oraz firma nurkowa Caladan Oceanic.

CNN, które informuje o wyprawie, przywołuje słowa przedstawicieli EYOS, którzy twierdzą, że do tej pory tylko siedem osób zanurkowało do Głębi Challengera, jak nazywane jest najgłębiej położone miejsce w Rowie Mariańskim. Jedną z nich był reżyser "Titanica" James Cameron, który dotarł tam w 2012 roku.

Cena nieznana, ale tanio nie będzie

Organizatorzy wyjaśniają, że tylko trzy osoby będą mogły wziąć udział w podróży. Ma obowiązywać zasada kto pierwszy, ten lepszy. Choć firma nie podała informacji o kosztach wyprawy, CNN szacuje, że będzie to kosztować co najmniej 100 tysięcy dolarów. Amerykański serwis w swoich przewidywaniach opiera się na cenach wypraw nurkowych do wraku Titanica, które miałyby kosztować właśnie ponad 100 tysięcy dolarów.

Zobacz wideo Pierwsza od 14 lat wyprawa na Titanica. Naukowcy nagrali wrak

Ekspedycja ma potrwać około ośmiu dni. Każde nurkowanie w łodzi podwodnej potrwa 14 godzin, zejście na dół ma zajmować około czterech godzin. Również mniej więcej cztery godziny nurkowie będą mogli spędzić na dnie, aby odkrywać i podziwiać otoczenie.

Wyprawa ma się odbyć w czerwcu 2020. Dokładna data zostanie podana później. Uczestnicy zanurkują w specjalnie do tego przystosowanej łodzi. Organizatorzy przekonują, że jej konstrukcja zapewni im komfortowe warunki i nie będą m.in. odczuwać zmian ciśnienia. Osobom, które wezmą udział w ekspedycji, będą towarzyszyć profesjonaliści. 

Więcej o: