Właśnie został otwarty najwyższy taras widokowy na zachodniej półkuli. Widok taki, że przechodzą ciarki

Edge w Nowym Jorku to najwyższy zewnętrzny taras widokowy na półkuli zachodniej. Znajduje się na setnym piętrze budynku i jest już otwarty dla zwiedzających. Rozciąga się z niego panoramiczny widok na miasto. I naprawdę robi wrażenie.

Nas zachwyciły już same zdjęcia. Aż trudno sobie więc wyobrazić, co się czuje, gdy stoi się na nowym tarasie widokowym w Hudson Yards w Nowym Jorku i spogląda na miasto z wysokości 1131 stóp, czyli około 345 metrów.

Zobacz wideo Najwyższy zewnętrzny taras widokowy na półkuli zachodniej. Przechodzą ciarki

Twórcy niezwykłej platformy widokowej nie kryją, że powstała po to, aby odwiedzający mogli doświadczyć wyjścia spoza swojej strefy komfortu. Gdy patrzy się na to, jak Edge został skonstruowany, trudno się z tym nie zgodzić. Taras znajduje się na setnym piętrze budynku. Fragment platformy został wyłożony szkłem, można więc spojrzeć bezpośrednio na przebiegającą pod stopami ulicę. Całość otoczona jest szklanymi ekranami. Wszystko po to, aby spotęgować wrażenia odwiedzających.

Przeszklony fragment platformy EdgePrzeszklony fragment platformy Edge materiały prasowe / courtesy of Related-Oxford

Punkt widokowy można odwiedzać codziennie od ósmej rano aż do północy. Ma być otwarty przez cały rok. Bilety można kupić online lub w kasach. Wejście dla dorosłych kosztuje 36 dolarów (lub 38, jeśli bilet kupuje się w kasach), dla seniorów (62+) 34 dolary, a dla dzieci 31 dolarów (lub 33 w kasach). Podróż windą na taras trwa 52 sekundy.

Na 101. piętrze budynku znajduje się z kolei restauracja, bar i przestrzeń imprezowa.

Komentarze (56)
Właśnie został otwarty najwyższy taras widokowy na zachodniej półkuli. Widok taki, że przechodzą ciarki
Zaloguj się
 • mateuszzex

  Oceniono 8 razy 8

  ...raczej wschodnie New Jersey, zachodniego, napewno nie da sie z manhattanu zobaczyc

 • jagajaga1723

  Oceniono 10 razy 8

  Budynek jest charakterystyczny. Wyglada jak pingwin z tym dziobem. Bez wątpienia nie można go pomylić z żadnym innym na Manhattanie. Ile razy na niego patrzę tyle razy na myśl przychodzi mi architekt. Co i w jakiej ilości ćpał. 😂😂😂

 • zgrobal

  Oceniono 4 razy 4

  Drogi "redaktorze" - ciekawi mnie w jaki sposob mozna podziwiac (Edge znajduje sie na 33 st. pomiedzy 10 i 11 aleja) widoki zachodniego New Jersey, nie zauwazajac wschodniego? xD

 • szmulkacenbogen

  Oceniono 3 razy 3

  Ja wiem jak bym się poczuł. Jako osoba cierpiąca na lęk przestrzeni i lęk wysokości najprawdopodobniej bym się pos.ał.

 • eurythmics

  Oceniono 5 razy 3

  Zaraz go zamkną.
  Koronawirus zobowiązuje.

 • agenciputinawon

  Oceniono 14 razy 2

  Co za bzdury. Półkula zachodnia i wschodnia? Co to za sztuczny podział? Wagarowałeś autorze na lekcji geografii? A poza tym nie słyszałeś o Grand Canyon SkyWalk nad Kanionem Kolorado, który ma w tym miejscu głębokość 1400 - 1600 metrów?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX