Najpiękniejsze plaże na świecie wybrane. Jest nowy ranking Tripadvisora

Co roku dzięki recenzjom użytkowników Tripadvisora powstaje ranking 25 najpiękniejszych plaż na świecie. W tegorocznej edycji pierwsze miejsce zajęła brazylijska plaża Baia do Sancho. Niestety w zestawieniu nie znalazła się żadna z polskich plaż.

Zwycięzcą tegorocznego rankingu jest plaża Baia do Sancho, która znajduje się na wyspie Fernando de Noronha u wybrzeży Brazylii. Plaża wielokrotnie zdobywała wyróżnienie najpiękniejszej na świecie, a w zestawieniu Tripadvisora wygrywa drugi rok z rzędu.

Czym plaża tak bardzo zachwyciła turystów? Wystarczy poczytać ich opinie na wspomnianym Tripadvisorze. Baia do Sancho ma ocenę 5/5 na podstawie 8468 recenzji, z czego aż 7862 podróżnych oceniło ją jako "doskonałą". W komentarzach wielokrotnie padają określenia "rajska", "najpiękniejsza", "wspaniała". Ludzie wspominają przepiękne widoki, krystalicznie czystą wodę oraz delfiny i żółwie morskie, które można tam spotkać.

Drugie miejsce zajęła Grace Bay Beach na wyspie Providenciales, która należy do Turks i Caicos (terytorium zależne Wielkiej Brytanii). Z 7128 recenzji aż 6348 to te "doskonałe". Jedna z osób, która ją odwiedziła, napisała, że to zdecydowanie najpiękniejsza plaża na Karaibach, na jakiej była. Turyści piszą o przejrzystej wodzie, doceniają czystość i to, że jest tam spokojnie i nie ma tłumów. 

embed

Tuż za Grace Bay Beach uplasowała się Playa Paraiso na kubańskiej wyspie Isla de Juventud, która, choć zebrała zdecydowanie mniej recenzji niż poprzedniczki (3391), zachwyciła zdecydowaną większość odwiedzających.

embed

fot. Chiara Poggi / Shutterstock

Jeśli chodzi o najlepszą plażę w Europie, to w ogólnym zestawieniu zajęła dopiero czwarte miejsce. Jest to plaża Spiaggia dei Conigli (Plaża Królików) na włoskiej Lampedusie. 

embed

fot. jackbolla / Shutterstock

Pozostałe miejsca zajęły:
5. Prainhas do Pontal do Atalaia, Brazylia
6. Seven Mile Beach, Kajmany
7. Eagle Beach, Aruba
8. Flamenco Beach, Portoryko
9. Varadero Beach, Kuba
10. Kleftiko, Cyklady, Grecja
11. Siesta Beach, Floryda
12. Radhanagar Beach, Havelock Island, Indie
13. Luskentyre, Hebrydy Zewnętrzne, Szkocja
14. Playa de Ses Illetes, Formentera, Hiszpania
15. La Concha Beach, Hiszpania
16. Saint Pete Beach, Floryda
17. Playa Norte, Meksyk
18. Maho Beach, Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych
19. Bavaro Beach, Dominikana
20. Woolacombe Beach, Wielka Brytania
21. Elafonisi, Kreta, Grecja
22. Whitehaven Beach, Australia
23. Cala Mariolu, Sardynia, Włochy
24. Laguna Balos, Grecja
25. Black Sand Beach, Islandia

Zobacz wideo Polska najlepsza! Krynica Morska, Sztutowo i Stegna kojarzą wam się tylko z plażowaniem? To nie uwierzycie, co tam jeszcze można robić
Więcej o: