Tak powstaje nowy roller coaster w Energylandii. Będzie miał podwójne przyspieszenie

W Energylandii powstaje nowy roller coaster - Abyssus. Odwiedzający park rozrywki będą mogli przejechać się kolejką już w tym roku. Roller coaster ma się wyróżniać spośród pozostałych podwójną mocą przyspieszenia.

Abyssus będzie największą atrakcją powstającej w Energylandii nowej strefy - Aqualantis. Wyglądem ma nawiązywać do legendarnego, zatopionego miasta Atlantyda, będzie też całkowicie położony w wodzie (konstruktorzy uspokajają, że nie będzie możliwości, aby się zamoczyć). Ma być double launch coasterem. Jak wygląda przejażdżka taką kolejką?

Roller coaster rozpędzi nas do 100 km/h z toru startowego, który zastąpi tradycyjny wyciąg na duże wysokości. To powoduje, że jedziesz kolejką nim zdążysz jeszcze o tym pomyśleć. Napęd wywoływany jest dzięki systemowi magnetycznemu, który rozprowadzany jest zgodnie z kierunkiem jazdy, zaś zamontowane w wagonie kolejki magnesy podążają za wytworzonym polem magnetycznym, by osiągać maksymalne parametry

- dowiadujemy się z informacji przesłanych przez Energylandię. Sumę połączonych mocy napędu porównuje się do mocy siedmiu silników bolidów Formuły 1.

Nowa atrakcja zatorskiego parku rozrywki będzie miała nieco ponad 38 metrów wysokości, a tor jazdy - 1316 metrów. Jednocześnie w wagonie Abyssusa będzie mogło przebywać 16 osób. Ci, którzy wybiorą się na przejażdżkę kolejką, mogą spodziewać się czterech zwrotów, czyli tzw. inwersji. Dodatkową atrakcją na trasie jest moment, gdy roller coaster traci na prędkości i zostaje dopędzony jeszcze raz. Nie zabraknie też efektów nieważkości, grawitacyjnych oraz wodnych: wodospadów, jezior i fontann.

Roller coaster gotowy w 80 proc.

Na ten moment montaż konstrukcji zrealizowany został w 80 proc. Części do nowej kolejki sprowadzane są ze Stanów Zjednoczonych, Czech, Holandii, Słowacji i Niemiec. Abyssus będzie składał się aż z 90 500 części. Całość waży 815 ton, a wagonik - 7000 kg.

Zobacz wideo W Energylandii powstaje roller coaster Abyssus. Tak wygląda przejazd

Nowa strefa Aqualantis

Będzie to szósta strefa w Energylandii. Nawiązuje do starożytnej Atlantydy i tak też będzie stylizowana. Poza nowym roller coasterem, wśród atrakcji tej strefy znajdą się: ekspedycja łodziami wśród tajemniczej laguny, pokazy Aquajump, czyli akrobatyczne skoki do wody z ogromnej wieży, a także nowy model kolejki Disco Coaster. 

Strefa będzie zajmowała powierzchnię sześciu hektarów. W jej budowę zaangażowanych jest ponad 200 osób.

Więcej o: