Tripadvisor radzi, dokąd jechać w 2020 roku. Wschodzący turystyczny hit znajduje się blisko Polski

Tripadvisor przygotował zestawienie kierunków, które w ubiegłym roku zanotowały wzrost popularności i uzyskiwały pozytywne oceny. Zdaniem twórców rankingu warto wziąć je pod uwagę w swoich turystycznych planach.

Portal Tripadvisor, z którego korzystają turyści na całym świecie, ogłosił wyniki zestawienia ze wschodzącymi hitami podróżniczymi. W czasie przygotowywania rankingu pod uwagę wzięto miejsca, które zanotowały w ubiegłym roku największy wzrost pozytywnych ocen na portalu.

Nowe hity

Okazuje się, że największy wzrost w tej kategorii zanotował Kaliningrad - główne miasto i stolica Obwodu Kaliningradzkiego. Zdaniem twórców zestawienia przyczyniło się do tego uruchomienie e-wiz, które ożywiły ruch turystyczny w tej części Rosji. Przypomnijmy, że składanie wniosków o e-wizę przez internet możliwe jest od 1 lipca 2019 roku.

Zamknięte miasta w Rosji - nie wjedziesz tu bez pozwolenia. Obejrzyj film:

Zobacz wideo

Drugie miejsce otrzymała Saranda - miasto w południowej Albanii, a trzecie Bejrut, czyli stolica i największa miejscowość w Libanie. Czwarte miejsce przypadło egipskiemu Luxor, a pierwszą piątkę zestawienia zamyka Nausa - miasto w północnej Grecji. 

Szóste miejsce zajęła Rugia, która nazywana jest "najpiękniejszą niemiecką wyspą". Podobnie jak w przypadku Kaliningradu, łatwo dostaniemy się tam z Polski. Więcej na temat wyspy dowiesz się z naszego artykułu >>

Oto pozostałe miejsca, które zostały uwzględnione w zestawieniu:

- wyspa Phu Quoc w Wietnamie;

- Monopoli we Włoszech;

- La Paz w Meksyku;

- Curaçao na Karaibach;

- francuska wyspa Oléron;

- Guayaquil w Ekwadorze;

- Tulsa w USA;

- Ipswich w Wielkiej Brytanii;

- Franschhoek w Republice Południowej Afryki;

- Tanger w Maroku;

- Takamatsu w Japonii;

- Cala d'Or na Majorce;

- Petrepolis w Brazylii;

- Antwerpia w Belgii;

- Mirissa na Sri Lance;

- Alvor w Portugalii;

- Winnipeg w Kanadzie;

- Darwin w Australii;

- Agra w Indiach

Wyróżnienie dla polskiego miasta

Tripadvisor wymienił także 25 miejscowości, które cieszą się już od dłuższego czasu coraz większą popularnością i dobrymi ocenami na portalu. W tej kategorii sukcesem może pochwalić się Kraków, który zajął 10. miejsce. Pozostałe miejscowości, które znalazły się w tej kategorii to m.in. Koczin w Indiach, Luzon na Filipinach, Porto Seguro w Brazylii. 

Więcej o: