Powstała mapa, która pokazuje marzenia turystyczne w różnych krajach. Jest jeden zdecydowany zwycięzca

Portal TravelSupermarket przygotował nietypową mapę. Przedstawia marzenia turystyczne mieszkańców różnych zakątków świata. Co ciekawe, jeden kraj powtarza się na niej szczególnie często.

TravelSupermarket to brytyjski portal z porównywarką cen zorganizowanych wyjazdów wakacyjnych. Jednak tym razem jest o nim głośno nie ze względu na atrakcyjne oferty. Eksperci związani z portalem przygotowali mapkę, która pokazuje preferencje turystyczne mieszkańców różnych krajów.

Zobacz wideo Miasto kochanków, jezioro marzeń i ekstremalna niespodzianka. Włoskie wakacje

Pierwsza piątka

Najchętniej wyszukiwanym kierunkiem wakacyjnym na całym świecie okazały się Włochy. To najczęściej wpisywane hasło w wyszukiwarkach internetowych m.in. przez Rosjan, Niemców, Francuzów, Kanadyjczyków i mieszkańców USA. Co ciekawe, wakacyjnych ofert we Włoszech najczęściej szukali także Polacy. Całą interaktywną mapę zobaczysz TUTAJ >>

Drugie miejsce zajęła Hiszpania. Kraj był najczęściej wyszukiwany m.in. przez Ukraińców, Norwegów i Brytyjczyków. Z kolei trzecie miejsce przypadło Australii, a czwarte Grecji. Pierwszą piątkę zestawienia zamyka Francja.

Jak wykonano badanie?

Aby uzyskać dane potrzebne do stworzenia interaktywnej mapy, eksperci TravelSupermarket skorzystali z narzędzia Google Keyword Planner. Dzięki niemu udało im się ustalić średnią miesięczną liczbę wyszukiwań w kraju dla haseł "wakacje w X (np. w Hiszpanii)". Na tej podstawie wnioskowali, który kierunek w danym miejscu cieszy się największym zainteresowaniem. 

Które miejsce w zestawieniu zajęła Polska? Niestety nie znamy odpowiedzi na to pytanie, gdyż nasz kraj nie został uwzględniony w trakcie badań jako miejsce wyszukiwane. 

Więcej o: