Powstała mapa, która pokazuje marzenia turystyczne w różnych krajach. Jest jeden zdecydowany zwycięzca

Portal TravelSupermarket przygotował nietypową mapę. Przedstawia marzenia turystyczne mieszkańców różnych zakątków świata. Co ciekawe, jeden kraj powtarza się na niej szczególnie często.

TravelSupermarket to brytyjski portal z porównywarką cen zorganizowanych wyjazdów wakacyjnych. Jednak tym razem jest o nim głośno nie ze względu na atrakcyjne oferty. Eksperci związani z portalem przygotowali mapkę, która pokazuje preferencje turystyczne mieszkańców różnych krajów.

Pierwsza piątka

Najchętniej wyszukiwanym kierunkiem wakacyjnym na całym świecie okazały się Włochy. To najczęściej wpisywane hasło w wyszukiwarkach internetowych m.in. przez Rosjan, Niemców, Francuzów, Kanadyjczyków i mieszkańców USA. Co ciekawe, wakacyjnych ofert we Włoszech najczęściej szukali także Polacy. Całą interaktywną mapę zobaczysz TUTAJ >>

Zobacz wideo Sposoby na tanie wakacje z dziećmi. Poznasz je dzięki naszemu wideo:

Drugie miejsce zajęła Hiszpania. Kraj ten był najczęściej wyszukiwany m.in. przez Ukraińców, Norwegów i Brytyjczyków. Z kolei trzecie miejsce przypadło Australii, a czwarte Grecji. Pierwszą piątkę zestawienie zamyka Francja.

Jak wykonano badanie?

Aby uzyskać dane potrzebne do stworzenia interaktywnej mapy, eksperci TravelSupermarket skorzystali z narzędzia Google Keyword Planner. Dzięki niemu udało im się ustalić średnią miesięczną liczbę wyszukiwań w kraju dla haseł "wakacje w X (np. w Hiszpanii)". Na tej podstawie wnioskowali, który kierunek w danym miejscu cieszy się największym zainteresowaniem. 

Które miejsce w zestawieniu zajęła Polska? Niestety nie znamy odpowiedzi na to pytanie, gdyż nasz kraj nie został uwzględniony w trakcie badań jako miejsce wyszukiwane. 

Komentarze (17)
Powstała mapa, która pokazuje marzenia turystyczne w różnych krajach. Jest jeden zdecydowany zwycięzca
Zaloguj się
 • teacher

  Oceniono 46 razy 4

  1. miejsce Włoch nie dziwi, bo to - obiektywnie rzecz ujmując - najpiękniejszy kraj na świecie. Wprawdzie są miejsca urocze i fantastyczne, ale takiego nagromadzenia cudów kultury i architektury nie ma nigdzie indziej. Tymczasem polski MSZ i w ogóle rząd, lingwiści, dziennikarze powinni rozważyć propozycję zmiany nazwy tego państwa w języku polskim. Nazwa obecna to wynik błędu filologicznego (Wolkowie, Walh, zupełnie inne plemię) z początków rozwoju języka polskiego. Ten błąd można dzisiaj łatwo poprawić zmieniając polską nazwę na przepiękna nazwę Italia i jednocześnie sprawić Italianom przyjemność, bo od dziesiątków lat się o to upominają. A zatem najpopularniejszą destynacją turystyczną na świecie byłaby Italia, a nie Włochy.

 • swinton

  Oceniono 3 razy 3

  Na liscie marzen ss tez:

  Grecja, Argentyna, Barbados, Wlk.Brytania, Australia, Fiji, Malezja,
  Tajlandia, Cypr, Egipt, Indie, Płd.Afryka, Kanada, Emiraty, Chiny

  travelsupermarket.com/en-gb/travel-insurance/where-the-world-wants-to-go-on-holiday/

 • menel13

  Oceniono 17 razy -1

  Ciekawe że wszyscy mieszkańcy Afryki chcą spieprzać do Europy. Oprócz obywateli RPA.

 • diablito

  Oceniono 6 razy -2

  Jak dla mnie to brazylia i kolumbia sa na topie. Europa jest slaba, no moze tylko balkany sie bronia

 • avensis77

  Oceniono 18 razy -4

  Ja byłem już w 51 krajach. Najwspanialsze wydają mi się Indie, Chiny, oczywiście Włochy ale też Portugalia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX