Lawina zasypała dwie kobiety na stoku. Pomogli snowboardziści. Jest nagranie z akcji

Na jednym ze stoków w szwajcarskich Alpach lawina przysypała dwie kobiety. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z akcji ratunkowej. Z pomocą poszkodowanym ruszyły inne osoby, które w tym czasie przebywały na stoku.

Do zdarzenia doszło na stoku w Verbier w Szwajcarii. Dwie kobiety, które jechały na snowboardzie, zostały porwane przez lawinę. Na ratunek ruszyli inni snowboardziści, którzy w tym czasie przebywali na stoku. 

W sieci pojawiło się nagranie z akcji, którego autorem jest Victor Liebenguth, jeden z pomagających snowboardzistów. Mężczyzna postanowił podzielić się nim, aby przestrzec innych, którzy zimą wybierają się w góry. "Był 30 stycznia. Tego dnia zagrożenie lawinowe było bardzo wysokie. Akurat zjeżdżaliśmy po stoku, kiedy zobaczyliśmy schodzącą lawinę. (...) Niestety, lawina z ogromną siłą uderzyła w dwie kobiety" - napisał na Instagramie.

Zobacz wideo Tu możesz zobaczyć nagranie z akcji ratunkowej

Grupa snowboardzistów od razu pospieszyła na ratunek. Udało im się zlokalizować i odkopać poszkodowane osoby. "Podczas udzielania pomocy dziewczynom, ludzie dookoła kontynuowali jazdę na nartach. Stało się nieuniknione - zeszła druga lawina, a pomocy potrzebowała kolejna osoba. To było straszne" - kontynuował Victor Liebenguth w swoim wpisie.

Mężczyzna zaapelował też do wszystkich narciarzy i snowboardzistów, aby pamiętali o zachowaniu ostrożności w tak ryzykownych warunkach. Podkreślił, że zawsze trzeba mieć ze sobą odpowiedni sprzęt, posiadać wiedzę o aktualnie panujących warunkach i przejść szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i radzenia sobie w podobnych sytuacjach.

Komentarze (6)
Lawina zasypała dwie kobiety na stoku. Pomogli snowboardziści. Jest nagranie z akcji
Zaloguj się
 • cegla000

  Oceniono 2 razy 2

  Warto zwrócić uwagę na wyposażenie: poszkodowana miała plecak abs a wszyscy pomagający lawinowe łopaty.
  Co więcej - mimo powodzenia akcji ratunkowej na miejsce przyleciał śmigłowiec.

 • byann

  Oceniono 2 razy 0

  Nie powinno się zakończyć na samych podziękowaniach.

 • bosmak

  0

  Straszycie ludzi droga redakcjo. To się nie działo na stoku, tylko podczas freeride, gdzie zagrożenie zejściem lawiny jest nieporównywalnie większe.
  Źródło: dailymail.

  Ps: ciekawostka językowa: „woman was skiing” mimo że snowboardzistka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX