Ryanair ogłosił nowy kierunek na wakacje. Polecimy na piękną, grecką wyspę

Od czerwca pasażerowie z Polski będą mogli polecieć tanimi liniami na Korfu. Samoloty irlandzkiego przewoźnika będą wylatywać z lotniska we Wrocławiu. Bilety już można kupować.

Pierwszy lot z Wrocławia na Korfu ma się odbyć 4 czerwca. Samoloty będą latały tam raz w tygodniu, w czwartki o godz. 12.50. Powroty z Grecji zaplanowane są na 16.30. 

- Korfu to piąta już nowość na lato 2020. Pasażerowie lecący z Wrocławia na gorącym Południu mają do wyboru także Zadar w Chorwacji czy stolicę Sardynii, Cagliari - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży lotniska we Wrocławiu. Poza tym w nowym rozkładzie połączeń z Wrocławia pojawią się loty do Oslo-Gardermoen, a od kwietnia polecimy Wizz Airem do Zaporoża.

Bilety na Korfu są już w sprzedaży. Jak podają przedstawiciele lotniska w swoim komunikacie, w przykładowym terminie 4-11 czerwca za podróż w obie strony zapłacimy 332 zł (jest to cena aktualna na dzień 17 lutego 2020).

Korfu to trzeci grecki kierunek z lotniska we Wrocławiu. Pasażerowie mogą polecieć też na Kretę (loty, według systemu rezerwacyjnego Ryanaira, rozpoczną się 30 marca) oraz do Aten (od 5 czerwca).

Zobacz wideo Ateny bez kolejki na Akropol. Pomysł na weekend

Co zobaczyć na Korfu?

Wyspa znajduje się na Morzu Jońskim i jest drugą największą w archipelagu Wysp Jońskich. Na pewno na waszej liście miejsc do zobaczenia powinna znaleźć się stolica Korfu, która trafiła na listę UNESCO. Warto zobaczyć tam Starą Twierdzę, która góruje nad portem.

Turyści, którzy przyjeżdżają na Korfu w poszukiwaniu wspaniałych plaż, nie będą rozczarowani. Wśród tych szczególnie polecanych wymienia się m.in. plażę Rovinia i Porto Timoni. Atrakcją, która przyciąga wiele osób, jest też przylądek Cape Drastis, czyli najdalej wysunięty na północ punkt wyspy.

Więcej o: