Włoskie miasteczko zapłaci nam, jeśli w nim zamieszkamy. Warunek? Przynajmniej jedno dziecko

Teora, podobnie jak wiele innych niewielkich miejscowości we Włoszech, walczy z problemem wyludnienia. Dlatego tamtejsze władze stworzyły nietypową ofertę, która ma przyciągnąć nowych mieszkańców.

Co jakiś czas możemy usłyszeć o włoskich miasteczkach, które sprzedają pustostany za bezcen. Takie działania mają na celu przyciągnięcie nowych mieszkańców. Jednak władze Teory, niewielkiej miejscowości w regionie Kampania, zdecydowały się na inny krok. W tym przypadku osoby, które zdecydują się na zakup nieruchomości, mogą liczyć na pewne korzyści.

Pomysł na ożywienie miejscowości

Teora od lat walczy z problemem wyludnienia. Obecnie miejscowość zamieszkuje 1500 osób. Jednak władze przewidują, że liczba ta będzie systematycznie się zmniejszać, ponieważ większość młodych mieszkańców wyjeżdża do większych miast. Stąd też pomysł, by płacić osobom, które kupią tam dom.

 

Skąd ten pomysł? W rozmowie z "CNN Travel" burmistrz miasteczka, Stefano Farina, powiedział, że nie wierzy w sprzedaż domów za jeden euro. Jego zdaniem, takie akcje nie zachęcają do zamieszkania w mieście. - Tacy ludzie przejeżdżają tam tylko na kilka miesięcy w roku, dlatego nie jest to dobre rozwiązanie. Z kolei zamieszkanie na stałe i wysłanie dzieci do lokalnej szkoły, może ożywić miejscowość - zaznaczył.

Zobacz wideo Marzy ci się kulinarna podróż do Włoch? Poznaj nasz przepis na pyszną pizzę:

Nowi mieszkańcy Teory, którzy kupią tu nieruchomość, otrzymają dopłatę. Można zdecydować się na jedną z dwóch opcji: 150 euro, które będzie wypłacane każdego miesiąca przez dwa lata lub pięć tysięcy euro jednorazowo. Warto zaznaczyć, że koszt zakupu nieruchomości w miasteczku wynosi obecnie około 30 tysięcy euro.

Przynajmniej jedno dziecko

Co zrobić, aby skorzystać z oferty? Podstawowy warunek to posiadanie przynajmniej jednego dziecka. Zdaniem organizatorów akcji pojawienie się dzieci w miejscowości może ją ożywić. Aby otrzymać więcej informacji na ten temat, należy napisać na adres: staff@comune.teora.av.it

Władze miejscowości liczą na to, że ich działania przyniosą skutek. W poprzedniej edycji akcji miasteczko wzbogaciło się o trzy nowe rodziny: dwie z Włoch i jedną z Brazylii

Więcej o: