W Milionerach padło pytanie o Olimp. Gdzie się znajduje? Do wygrania było 75 tysięcy złotych

Niedawno w Milionerach pojawiło się pytanie o to, gdzie znajduje się Olimp. Uczestniczka, pani Karolina Kwaśniewska-Grela, miała szansę wygrać 75 tysięcy złotych. A wy wiecie, gdzie znajduje się ten masyw górski?

Pani Karolina grę rozpoczęła od odpowiedzi na trzy pytania. Po tym czasie zabrzmiał dźwięk ogłaszający koniec programu. Walkę o milion złotych kontynuowała w kolejnym odcinku. Miała wówczas wciąż do dyspozycji wszystkie trzy koła ratunkowe. Pierwsze wykorzystała przy pytaniu za pięć tysięcy.

Kolejnego koła potrzebowała, gdy grała o 75 tysięcy złotych. Pytanie, które sprawiło jej trudność, brzmiało: "Gdzie znajduje się Olimp, masyw górski, który według starożytnych wierzeń zamieszkiwali bogowie?". Do wyboru miała oczywiście cztery odpowiedzi:

a) na Peloponezie
b) na Cyprze
c) w północnej Grecji
d) na Krecie

Uczestniczka od razu wyeliminowała odpowiedź B. Zastanawiała się nad wariantem A, ale nie była pewna. Skorzystała więc z koła ratunkowego pół na pół. Pani Karolinie do wyboru pozostały odpowiedzi B i C. Zdecydowała się zaznaczyć opcję C i była to poprawna odpowiedź: Olimp znajduje się w północnej Grecji.

Zobacz wideo

Olimp to masyw górski w Grecji. Jego najwyższy szczyt to Mitikas - ma 2918 m n.p.m. W mitologii greckiej Olimp był uważany za siedzibę bogów. 

Więcej o: