Wizz Air zmienia siatkę połączeń z Polski. Zawiesza jedno z najciekawszych połączeń

Wizz Air zdecydował się na czasowe zawieszenie popularnych tras. Przyczyną jest prawdopodobnie opóźnienie w dostawie nowych Airbusów A321neo.

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że Ryanair likwiduje kilka połączeń z Polski. Okazuje się, że na zmiany muszą być przygotowani także klienci linii Wizz Air. Jak poinformował portal Fly4free, przewoźnik zdecydował się na czasowe zawieszenie popularnych tras.

Nie polecimy do Odessy

Wizz Air zawiesza loty do Odessy z Gdańska, Wrocławia i Katowic na okres ponad dwóch miesięcy. Przerwa potrwa od końca marca do czerwca 2020 roku. 

Warto przypomnieć, że loty do Odessy z kilku polskich lotnisk to jedna z najciekawszych nowości, które pojawiły się w ubiegłym roku w ofercie linii Wizz Air i Ryanair. Rywalizacja między przewoźnikami była w tym przypadku bardzo zacięta. Efekt? Wyjątkowo tanie bilety. Więcej na temat wprowadzenia tej trasy do oferty przeczytasz w naszym artykule >>

Interesuje cię Odessa? Więcej na temat tego miasta dowiesz się z filmu:

Zobacz wideo

Problemy z samolotami

Powodem decyzji o zawieszeniu popularnych tras są prawdopodobnie problemy z nowymi maszynami.

Z nieoficjalnych informacji udało nam się ustalić, że węgierska linia ma pewne opóźnienia w dostawach nowych Airbusów A321neo i w efekcie - tak jak Ryanair - musi nieco przycinać swoją siatkę połączeń, choćby tymczasowo

- dowiadujemy się z artykułu, który ukazał się na portalu Fly4free.

Warto wspomnieć, że Wizz Air zdecydował się także na likwidację kilku tras w innych krajach. W systemie rezerwacyjnym od maja nie ma już połączeń z Luton do Oslo oraz Stavanger, a także z Pragi do Luton.

Więcej o: