Pokazali, jak czasem wygląda samolot po wyjściu pasażerów. "Trudno uwierzyć"

Na Twitterze Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego zostało opublikowane zdjęcie zrobione po wyjściu pasażerów z samolotu. Na podłodze i fotelach widać okruszki i podarte chusteczki higieniczne. Użytkownicy Twittera nie kryli oburzenia.

"Trudno uwierzyć, ale czasem tak wygląda samolot po wyjściu pasażerów..." - napisał na Twitterze Związek Zawodowy Personelu Pokładowego i Lotniczego. Widać zaśmieconą podłogę i zabrudzone fotele. 

Pod wpisem pojawiły się setki komentarzy. Użytkownicy Twittera nie kryli emocji. Niektórzy pisali, że to "dramat" i "po prostu chamstwo". Parę osób przyznało, że taki widok wcale ich nie dziwi, bo spotykali się już wcześniej z podobnym zachowaniem pasażerów w samolotach czy autobusach albo klientów w kinach.

Wielu komentujących uznało, że osoby, które zostawiają po sobie taki bałagan, powinny zostać ukarane. 

Przecież wiadomo, kto zajmował te miejsca... Powinni dostać fakturkę za doprowadzenie statku powietrznego do stanu sprzed ich wizyty...
Lista pasażerów, numery foteli i tylko wysłać rachunek ekstra za sprzątanie... (...).
Za to powinny być kary. Serio, przed opuszczeniem miejsc - sprawdzenie, jak wyglądają siedzenia i wszystko wokół. Jest syf - płacisz. I to słono.

Przedstawicielka Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego w rozmowie z Onet.pl przyznała jednak, że ZZPPiL nie sądzi, aby należało karać za takie zachowanie. "Od naszych pasażerów oczekujemy kultury i dbałości o otoczenie, w którym przebywają z innymi podróżnymi" - wyjaśniła.

A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Należy karać za pozostawienie bałaganu czy wystarczy tylko zwrócenie uwagi?

Z zaskakującym zachowaniem podróżnych można spotkać się nie tylko w samolotach. "Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży:

Zobacz wideo
Więcej o: