Pokazali, jak czasem wygląda samolot po wyjściu pasażerów. "Trudno uwierzyć"

Na Twitterze Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego zostało opublikowane zdjęcie zrobione po wyjściu pasażerów z samolotu. Na podłodze i fotelach widać okruszki i podarte chusteczki higieniczne. Użytkownicy Twittera nie kryli oburzenia.

"Trudno uwierzyć, ale czasem tak wygląda samolot po wyjściu pasażerów..." - napisał na Twitterze Związek Zawodowy Personelu Pokładowego i Lotniczego. Widać zaśmieconą podłogę i zabrudzone fotele. 

Pod wpisem pojawiły się setki komentarzy. Użytkownicy Twittera nie kryli emocji. Niektórzy pisali, że to "dramat" i "po prostu chamstwo". Parę osób przyznało, że taki widok wcale ich nie dziwi, bo spotykali się już wcześniej z podobnym zachowaniem pasażerów w samolotach czy autobusach albo klientów w kinach.

Wielu komentujących uznało, że osoby, które zostawiają po sobie taki bałagan, powinny zostać ukarane. 

Przecież wiadomo, kto zajmował te miejsca... Powinni dostać fakturkę za doprowadzenie statku powietrznego do stanu sprzed ich wizyty...
Lista pasażerów, numery foteli i tylko wysłać rachunek ekstra za sprzątanie... (...).
Za to powinny być kary. Serio, przed opuszczeniem miejsc - sprawdzenie, jak wyglądają siedzenia i wszystko wokół. Jest syf - płacisz. I to słono.

Przedstawicielka Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego w rozmowie z Onet.pl przyznała jednak, że ZZPPiL nie sądzi, aby należało karać za takie zachowanie. "Od naszych pasażerów oczekujemy kultury i dbałości o otoczenie, w którym przebywają z innymi podróżnymi" - wyjaśniła.

A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Należy karać za pozostawienie bałaganu czy wystarczy tylko zwrócenie uwagi?

Z zaskakującym zachowaniem podróżnych można spotkać się nie tylko w samolotach. "Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży:

Zobacz wideo
Komentarze (36)
Pokazali, jak czasem wygląda samolot po wyjściu pasażerów. "Trudno uwierzyć"
Zaloguj się
 • mat.31

  Oceniono 30 razy 22

  Bo w dzisiejszych czasach wmawia się ludziom od małego, że są wyjątkowi, indywidualni, że są skarbem ludzkości i nikt nie ma prawa ograniczać ich wolności, ekspresji i mogą robić, co chcą.

 • siwywaldi

  Oceniono 21 razy 15

  A cóż tam takiego? Kilka chusteczek na podłodze? Dla porównania proponuję zobaczyć salę pierwszego z brzegu multipleksu kinowego, po niedzielnym, suto okraszonym popcornem seansie dla dzieci. Albo mieszkania połowy Polaków :-))
  O autokarach wiozących dzieci na ferie czy na "zielone szkoły", już nie wspominając...

 • danglan

  Oceniono 32 razy 10

  To nie widzieliście pokoju hotelowego po wizycie przymusowych szkolnych wycieczek z izraela np do lublina na Majdanek....

 • alberto_srapovoli

  Oceniono 10 razy 4

  Gazetka zapomniala jeszcze dodac, ze mlodzi Niemcy lecacy na Majorke (i z niej wracajacy) oraz Brytyjczycy lecacy gdziekolwiek, sami sprzataja po sobie samoloty i uprzejmie pytaja stewardess, czy juz wystarczajaco posprzatali i czy moga opuscic samolot.

  Nie, nie jestem pisiorem i katolem, ale czytam gazetke wystarczajaco regularnie, zeby wiedziec, ze Polacy to najwieksze bydlo na swiecie.

 • ouimet

  Oceniono 6 razy 4

  latam 2x w roku przez Aklantyk>Opuszczajac samolot trzeba przejsc przez bussines class...Rece opadaja jaka stajnie sie widzi...

 • cambrone

  Oceniono 5 razy 3

  Suweren wstał z kolan i nikt mu nic nie będzie kazał....

 • gapcio2010

  Oceniono 7 razy 3

  Lądując kilkunastokrotnie Airbusami A380-800 stwierdzam, że TAK I JESZCZE GORZEJ WYGLĄDA WNĘTRZE SAMOLOTU PO WYLĄDOWANIU. A dodać trzeba, że na pokładzie jet ponad 500 pasażerów.......

 • klm747

  Oceniono 4 razy 2

  wycieczka z Izraela?

 • menisk24

  Oceniono 1 raz 1

  Na zdjęciu klasa biznes, czyli myślenie że skoro zapłaciłem kilkanaście tysięcy za przelot, to wszystko mi wolno i mogę choćby nas..ać. Tu widać wnętrze polskiego Dreamlinera, ale podobne widoki są na porządku dziennym w Lufthanzie, AA czy Air Canada. Z moich obserwacji wynika, że po długodystansowym locie klasa biznes zawsze, ale to ZAWSZE wygląda gorzej od ekonomicznej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX