Warszawskie osiedle docenione za granicą. "Latem tamtejszy bulwar przypomina karnawał"

Co jakiś czas polskie miasta lub atrakcje są doceniane w międzynarodowych rankingach. Tym razem takie wyróżnienie spotkało warszawskie Powiśle. Osiedle zostało uznane za jedno z najciekawszych w Europie.

Dziennikarze internetowego wydania dziennika "The Guardian" przygotowali zestawienie "10 najfajniejszych osiedli w Europie". Co ciekawe, w rankingu pojawia się polski akcent. Jego twórcy wyróżnili warszawskie Powiśle. Osiedle zostało docenione m.in. za ciekawą historię, bogatą ofertę gastronomiczną, a także wiślany bulwar.

Zobacz wideo

Nietypowy przewodnik

Celem twórców zestawienia jest stworzenie przewodnika, który pomoże zwiedzającym na poznanie europejskich miast od podszewki. Znalazły się w nim miejsca mniej popularne turystycznie, ale równie ciekawe co największe atrakcje. Oprócz warszawskiego Powiśla w zestawieniu znalazły się także m.in. berliński Neukölln oraz brukselski University Quarter. 

Niedawno najdziwniejszy las w Polsce został uznany za jeden z najpopularniejszych w mediach społecznościowych na świecie. W gronie tym znalazła się także Puszcza Białowieska. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ >>

Karnawał w Warszawie

Twórcy zestawienia zdają sobie sprawę, że wielu osobom Warszawa wydaje się szara i zimna. Jednak ich zdaniem Powiśle to najlepsze zaprzeczenie tego wyobrażenia. - Wiosną i latem tamtejszy bulwar przypomina karnawał - piszą.

Jak wspominają dziennikarze "The Guardian", klimat osiedla tworzą koncerty na żywo, imprezy taneczne, bogata oferta gastronomiczna oraz liczne bary z doskonałymi trunkami. Nie zapominają także o ciekawych miejscach. To m.in. Elektrownia Powiśle, BUW oraz Centrum Nauki Kopernik

Z takimi opiniami mogłyby nie zgodzić się osoby, które głosowały na Warszawę w rankingu najnudniejszych miast w Europie. Przypomnijmy, że nasza stolica znalazła się w czołówce tego niechlubnego zestawienia. Więcej na ten temat dowiesz się z naszego artykułu:

Więcej o: